Tag: sokol olldashi

In memoriam/Basha: Sokol Olldashi do të ishte krenar për djalin e...

Sot bëhen 6 vjet, që politikës shqiptare i mungon një prej figurave me te vlerësuara për kontributet e ti, Sokol  Olldashi. Miq, kolegë, të afèrm...

6 vite pa Sokol Olldashin, ish-deputeti emocionon me dedikimin prekës

Ditën e nesërme shënohen plot gjashtë vite nga vdekja e ish-deputetit demokrat Sokol Olldashi. Më 20 nëntor të 2013 do të ndahej tragjikisht nga...

VIDEO/Tezja e Sokol Olldashit mesazh prekës: Do të të thërras siç...

Kanë kaluar 5 vite nga vdekja e ish-deputetit demokrat Sokol Olldashi, dhe ndonëse vitet ikin, gjithmonë ai kujtohet nga të afërmit dhe miqtë e...

Basha kujton Olldashin: Një shembull përjetësisht frymëzues

Lideri demokrat Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin e ndjerë Sokol Olldashi. Olldashi u nda nga jeta si pasojë e një aksidenti tragjik. Në...

“Një histori e patreguar me Sokol Olldashin”

Nga Mitro Çela Messhkurti 2018. E shtunë. Sipas zakonit, por pa Ezmerkën, shtyva portën e “Çokolatinit”. Pas meje hyri Henri Çili. ‒ Qenkemi të parët. E pimë...

Katër vite pa Sokol Olldashin, deputeti i PD-së kujton momentet e...

Ditën e djeshme u bënë 4 vite nga ndarja nga jeta e Sokol Olldashit dhe miqtë e tij e kanë kujtuar në mënyra të...

SOKOL OLLDASHI/Larg do iki,… ne inekzistencen e castit

Keto jane tre poezi te Sokol Olldashit, gazetarit dhe politikanit te paharruar, nga libri i tij me poezi "Teatri i hijeve". Neser ka pervjetorin...