Tag: skema

“Illyrian Guard”, PD nxjerr faktet: Policia e korruptuar e Ramës punësoi...

Partia Demokratike ka publikuar të tjera fakte për “Illyrian Guard” sipas të cilave, ‘Policia politike dhe e korruptuar e Edi Ramës punësoi mbi 500...

Ish-deputeti denoncon nga Fieri: ’30 votues për kokë’, skema e Ramës...

Luan Baçi, kryetari i PD në Fier, ka treguar se cila është skema që po zbatohet tani nga kryebashkiaku Armando Subashi, krahu i fortë...

Ndryshon skema e lëvizjes, Rama njofton për aplikacionin e ri për...

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar te gjithe qytetaret se eshte gati aplikacioni online ose mesazhet per leje-daljen e vetem nje personi nga familja per...

DETAJE/Zbardhet skema mashtruese dhe shitjet me vlera të mëdha në milion,...

Policia njofton se ka finalizuar operacionin, në kuadër të luftës kundër informalitetit dhe përfitimit nëpërmjet skemave të mashtrimit. Vihen në pranga 5 persona dhe...

“47 milionë euro për inceneratorët fantazëm”, PD zbardh skemën: Rama po...

Partia Demokratike ka vijuar te perqendrohet tek skema e inceneratoreve, per te cilen ata akuzojne qeverine se eshte e korruptuar. Nga selia blu, Lindita Metaliaj,...

Zbardhet skema e prostitucionit, Estetistja rekrutonte vajzat, ‘Zogu i Tiranës’ gjente...

Zbulohet skema e prostitucionit në Tiranë, ku ra në pranga Hermes Nikaj i njohur ndryshe si Zogu i Tiranës së bashku me tre persona të...

DETAJE/Pas burrit në burg dhe gruaja për mashtrim, 200 mijë €...

Migena Kajolli është arrestuar nga ana e policisë së Fierit për shkak se është dënuar me vendim të formës së prerë nga ana e...

“Pas drogës fshihet mafia shqiptare”, media greke nxjerr detaje për kokainën:...

Media e njohur greke “Kathimerini” ka nxjerre një artikull ku shkruan detaje të tjera nga droga e kapur që vinte nga Ekuadori e vendosur...

VIDEO/Droga e kapur në Greqi u nis nga Vlora, zbulohet skema...

Detaje të reja janë bere mësuar pas lajmeve te droges së  kapur ditët e fundit në Greqi. Mediat greke shkruajne se droga është nisur...

Skemat mashtruese/ Gjykata jep masën e sigurisë për 15 biznesmenët

Gjykata e Tiranës ka caktuar masat e sigurisë për 15 sipërmarrësit dhe administratorët e disa bizneseve në kryeqytet, të arrestuar gjatë një operacioni kundër...