Tag: SHQIPERI

VIDEO & EMRA/ “Picasso” shkatërron “skifterëve të Laçit” në Shqipëri e...

Task Forca "Anti Skifter" pranë Policisë së Shtetit e krijuar për të luftuar grupet kriminale që kryejnë vjedhje të pronës në vendet e Bashkimit...

Tsipras flet për anëtarësimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë në BE: Ja...

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras ka informuar homologët e tij në samitin e Bashkimit Europian, mbi negociatat që Greqia po zhvillon me Shqipërinë dhe Maqedoninë. “Pata...

EMRAT/ Drogë nga Shqipëria në Itali e Zvicër, ja kreu shqiptar...

Policia italiane ka zbardhur sot disa nga detajet e operacionit "Shqiponja e Zezë" i cili çoi në shkatërrimin e një bande narkotrafikantësh shqiptarë që...

EMRI & DETAJE/ Pogradecari i superkërkuar në Itali, shumë i njohur...

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 35-vjeçar. Erlis Belba ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane, pasi ishte pjesë e një...

DETAJE & EMRA/ Operacioni i përbashkët Itali – Shqipëri, “Shefi”, ja...

Prokuroria për Krimet e Rënda ka dhënë detaje mbi operacionin e përbashkët me Prokurorinë e Barit (Itali) për çështje penale kundër trafikimit të narkotikëve,...

RAPORTI/ Sacra Corona Unita, mafia më e pranishme në Shqipëri

Ministria italiane e Drejtësisë, në një raport të detajuar që ka publikuar së fundmi, lidhur me hartën e shtrirjes së organizatave të ndryshme mafioze...

VIDEO/ Deutsche Welle film dokumentar për Shqipërinë: Kanabisi, industria me vlerë...

Kanabisi në Shqipëri është një industri miliarda eurosh i mafias. Ky shtet i vogël ballkanik është një nga prodhuesit kryesorë të drogës në botë, shkruan...

Ambasada amerikane jep alarmin: Simboli i përbashkët në Shqipëri është në...

Shqipëria dhe Shtetet e Bashkuara të  Amerikës kanë të njëjtin simbol, “shqiponjën”. Ambasada Amerikane në Tiranë ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale një foto...

VIDEO & FOTO GALERI/ Dalin pamjet e gomones së kapur në...

Mediat greke kanë bërë publike pamjet nga operacioni për kapjen e gomones me 36 pako kanabis që vinte nga Shqipëria. Operacioni u zhvillua më 1...

FOTO & EMRA/ Bosi i drogës bashkëpunëtor i Ndraghetas, jeton në...

Plaku i Madh i kanabisit është një burrë rreth 65 vjeç, i cili banon në një zonë të panjohur të Shqipërisë, i rrethuar nga...