Tag: SHQIPERI

Mjeku i njohur publikon imazhet pulmonare të pacientëve: Koronavirusi në Shqipëri...

Koronavirusi ka qenë prezent në Shqipëri që prej datës 15-20 janar. Kështu tregon mjeku Gëzim Xhepa duke iu referuar disa imazheve pulmore të pacientëve...

Terroristi nga Taxhikistani u ndihmua nga familja e një ish-deputeti, zbulohet...

Një 24-vjeçar nga Taxhikistani është arrestuar nga anti-terrori pasi dyshohet si anëtar i një celule terroriste në Gjermani. Komron Zukhurov është ndaluar nga policia mbrëmjen...

Terroristi i ISIS që u arrestua në Tiranë, zbulohet se jetonte...

Policia sot njoftoi arrestimin e nje shtetasi te rrezikshem i cili ishte pjese e nje organizate terroriste.  Një shtetas nga Taxhikistani i shpallur në...

Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet në Shqipëri terroristi i ISIS...

Policia ka vene ne pranga një shtetas nga Taxhikistani me qellim ekstradimi. 24-vjeçari, i shpallur në kërkim ndërkombëtar, ishte i kërkuar në Gjermani. Në kuadër...

VIDEO/Mjekja e infektivit: Numri i vogël i jetëve të humbura tregues...

Silvana Bala, mjeke në spitalin ‘Shefqet Ndroqi”  ka treguar përmes një videomesazhi të publikuar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ndjesitë që ka marrë...

DETAJE/Sa pacientë janë në gjendje të rënduar, mosha mesatare e rasteve...

Nga rezultatet e testimeve janë konfirmuar 14 raste pozitive me COVID19, nga të cilat 7 raste janë në Tiranë, 5 raste në Krujë dhe...

LAJM I FUNDIT/30 viktima nga koronavirusi në Shqipëri, humb jetën një...

Një 50 vjeçar humb betejën me COVID-19 dhe ndërron jetë në spitalin e Infektivit. Në këtë mënyrë numri I viktimave nga koronavirusi shkon në...

DETAJE/Gjendja në dy spitalet COVID, ja sa pacientë janë të intubuar...

Numri i personave të infektuar me koronavirus ka shkuar në 736. Zv/ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli në një dalje për mediat bëri të ditur...

Riatdhesimi i shqiptarëve që ndodhen në SHBA: Publikohen datat e fluturimit

Ambasada shqiptare në SHBA ka dhënë një njoftim me vlerë për shqiptarët që ndodhen në SHBA dhe kërkojnë të kthehen në Shqipëri. Sipas ambasadores Floreta...

34 të infektuar në Shqipëri, kush janë rastet e reja në...

Përveç Tiranes dhe Krujes, ku u shenuan rastet me te shumta te dites se sotme, ne Shqiperi u rikthyen rastet ne Kurbin dhe Berat. Mesohet...