Tag: SHQIPERI

Tragjike në New York, çifti shqiptar humbet jetën në aksident

Një çift shqiptar kane humbur jeten tragjikisht ne New York. Mediat e huaja bëjnë me dije se makina me të cilën udhëtonte çifti shqiptar Muharem...

E FUNDIT/44-vjeçari nga Ukraina ndërron jetë në spitalin e Vlorës

Një 44-vjeçar nga Ukraina ka ndërruar  jetë në spitalin e Vlorës. Njoftohet se ukrainasi O.A., në orën 04:00 të mëngjesit të sotëm ka shkuar...

Lëkundje tërmeti ndjehen në Shqipëri, epiqendra dhe magnituda

Një lëkundje tërmeti është regjistruar sot në Durrës. Mësohet se lëkundjet kanë qenë me magnitudë 4.1 të shkallës rihter, ndërsa epiqendër afër fshatit Hamallaj. /DRONI.al/

‘Shëndetësia: Paguaj ose vdis, ja çmimet e urgjencave të rënda që...

Ne nje reagim te fundit ne rrjetet sociale, ish ministri i Shendetesise, Tritan Shehu tregon gjendjen reale te sistemit tone shendetesor, te cilin ai...

Ambasada shqiptare në Greqi njoftim për pasaportat dhe kartat e identitetit

Ambasada e Shqipërisë në Athinë njofton emigrantët shqiptarë në Greqi se kanë mbërritur Pasaportat dhe Kartat e Identitetit deri më 31 korrik 2020. "Ju informojmë...

Alarm në Greqi, testet e Covid në Shqipëri po falsifikohen për...

Autoritetet greke janë vënë në alarm, pasi sipas informacioneve të shërbimeve epidemiologjike greke, emigrantët shqiptarë dhe shtetasit grekë që kalojnë në pikat kufitare drejt...

Humbi nënën nga Covid-19, ndërron jetë pasi u shërua zyrtari i...

Nje tjeter viktime e koronavirusit ne vendin tone. Nderron jete ne moshe te re specalisti i drejtorisë arsimore ne Tirane. Behet fjale per Alfred Kocin,...

Rekord rastesh të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit,...

Janë 141 raste të reja me COVID-19 dhe 3 pacientë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. Kështu bëri të ditur sot Ministria...

Sekuestrohen në portin e Italisë 10 mijë maska, ishin prodhuar në...

Guardia di Finanza dhe Zyra e Doganave në Ankona, kanë sekuestruar në ditët e fundit 10 mijë maska maska ​​filtri pëlhure. Sipas mediave italiane, bëhet...

VIDEO/Italia i kthen “borxhin” Shqipërisë, mbërrijnë në aeroportin e Rinasit ekipi...

Një epik mjekësh dhe infermierësh kanë mbërritur në aeroportin e Rinasit për t’i ardhur në ndihmë Shqipërisë për situatën e COVID-19. Grupi i ekspertëve do...