Tag: shpethimi

Shpërthimi te ‘Vasil Shanto’: Në makinë ishin 500 gram eksploziv, zbulohet...

Detaje të reja nga atentati me eksploziv në Tiranë që tronditi kryeqytetin mbrëmjen e djeshme (15 shtator). Burime bëjnë me dije se shënjestra e atentatit...

Zbulohet arsyeja, çfarë është nitrati i amonit që shkaktoi apokalipsin në...

Një shpërthim në një depo në Portin e Bejrutit, Liban, vrau më shumë se 70 njerëz dhe la më shumë se 4,000 njerëz të...