Tag: shperthim

Eksploziv banesës në Durrës, policia jep detaje

Mësohet një shpërthim ka ndodhur sot  në një banesë në Durrës. Burimet njoftojnë se fatmirësisht nuk ka persona të lënduar. Sipas të dhënave zyrtare, ngjarja...

Tritol shtyllës së tensionit, reagon PD pas akuzave: Neveri për propagandën...

Shpërthimi me tritol në shtyllën e tensionit të lartë në Fushë Krujë ka përplasur në deklarata mazhorancën dhe opozitën, duke fajësuar njëra-tjetrën. Fillimisht ishte kreu i grupit...

Hetimet/ Shpërthimi në banesën e biznesmenit, kush është 58-vjeçari i shpallur...

Bëhen publike detaje të reja lidhur me shpërthimin me tritol që ndodhi mbrëmjen e djeshme në zonën e Vasil Shantos në kryeqytet. Mësohet se...

Identifikohet autori i vendosjes së tritolit në banesën përballë Gjykatës së...

Policia  e Tiranës ka zbardhur ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku në rrugën “Mihal Popi”, përballë Gjykatës së Tiranës, një sasi eksplozivi u vendos...

LAJMI I FUNDIT/ Shpërthim i fortë përballë Gjykatës së Tiranës

Një shpërthim është regjistruar mbrëmjen e sotme pranë shkollës "Vasil Shanto", përballë Gjykatës së Tiranës. Policia ka rrethuar zonën dhe po heton për rastin. Në vendgjarje...

Shpërthim i fuqishëm në Elbasan, dyshimet e para

Një shpërthim i fuqishëm është dëgjuar mesditën e sotme në lagjen “5 maji” të qytetit të Elbasanit. Ende nuk dihen shkaqet dhe rrethanat e sakta...

Shpërthen tubacioni i naftës, 21 të vdekur në Meksikë

Shpërthimi në një tubacion nafte ka vrarë të paktën 21 njerëz. Shpërthimi ndodhi nga rrjedhja e në tubacionin e naftës në Meksikën qendrore. Ndërsa kanë...

Shpërthim me bombë në Kolumbi, 20 persona të vdekur, mbi 65...

Të paktën 20 persona kanë humbur jetën dhe 65 të tjerë janë plagosur si pasojë e një shpërthimi me bombë që ka ndodhur në...

LAJM I FUNDIT/Shpërthim i madh në Paris, ka viktima dhe të...

Një shpërthim i madh ka ndodhur në qendër të Parisit. Sipas policisë, deri më tani mësohet se ka dëmtime të shumta në një ndërtesë. Mediat...

I vendoset eksploziv bankomatit në Urën Vajgurore

Një sasi eksplozivi ka shpërthyer gjatë mbrëmjes së të enjtes në një bankomat në Urën Vajgurore. Nga informacionet paraprake, raportohet se ka pasur vetëm dëme...