Tag: Shpenzime

“273 milionë lekë vetëm për udhëtime jashtë shtetit”, Zhupa nxjerr shifrat...

Zëdhënesja e PD Ina Zhupa ka bere nje tjeter denoncim per Bashkine e kryeqytetit drejtuar nga Erion Veliaj. Sipas saj, Bashkia ka harxhuar 273 milion...

Zbulohen shpenzimet marramendëse të bashkisë së Tiranës: 200 mijë € për...

Institucionet e qeverisjes së vendit i kushtojnë një rëndësi të dorës së parë imazhit që sendërtohet në publik dhe reklamimit të aktiviteve të tyre...

Presidenti transparent, zbulon gjithçka me shifra: Ja sa janë shpenzimet për...

Presidenti Ilir Meta është treguar transparent me qytetarët, duke treguar një për një gjitha shpenzimet e tij që me marrjen e detyrës si president...

Shpenzimet për arsimin, shqiptarët paguajnë dyfishin në dy vitet e fundit

Të dhënat zyrtare nga Instituti i Statistikave tregojnë se në dy vitet e fundit, barra e shpenzimeve që arsimi ngarkon në buxhetin e familjeve...

Dëshpërimi i shqiptarëve: E gjithë rroga na shkon për ushqime!

Barra më e madhe e shpenzimeve për familjet shqiptare vitet e fundit duket se bie mbi produktet ushqimore dhe veshjeve. Këtë e konfirmojnë edhe statistikat...

Asnjë lidhje me vendin tonë, por Halloween në Tiranë kap shpenzime...

Halloween është një festë traditë e amerikanëve, e cila ndonëse pa asnjë kontekst historik apo kulturor, filloi të praktikohej edhe në vendin tonë. Prej...

Të sapomartuarit në shënjestër, gjobë nëse nuk deklarojnë shpenzimet e dasmës

Dasmat janë gjithmonë ato gëzime të cilat kërkojnë një buxhet të shëndoshë dhe të ardhura të shumta. Kush martohet, e di shumë mirë se...

VIDEO/PD: Qeveria vjedh ndihmën ekonomike për luks, ja sa miliona lekë...

Lealba Pelinku, Drejtuesja e Departamentit Antikorrupsion në Partinë Demokratike, ka mbajtur një deklaratë nga selia blu, teksa thotë se për 5 vjet kryeministri Rama...

Gazetari zbulon tre bashkitë më eficente në Shqipëri

Gazetari i njohur për çështjet e ekonomisë, Klodian Tomorri, ka shkruar lidhur me buxhetin e bashkive në Shqipëri. Në një postim në rrjetet sociale, ai...

Qeveria Rama shkurton shpenzimet për arsimin

Teksa Shqipëria paraqitet me nivelin më të ulët aftësive në tregun e punës në raport me vendet e tjera të Rajonit, shpenzimet për arsimin...