Tag: shifrat

Bilanc i ri pas dëmeve nga tërmeti, Tirana me 20 pallate...

Në një deklaratë për mediat, zv.ministrja e brendshme ka raportuar se ka plot 23 objekte janë shembur në Durrës dhe Thumanë. Sipas shifrave që ka...

As nga Tirana dhe Vlora, zbulohet kush janë “qejflinjtë” e rinj...

Korça e serenatave, lakrorit, kërnackave, shëtitjeve në mbrëmje është kthyer vitet e fundit në një tërheqje turistike për shumëkënd. Edhe vetë korçarët po i...

“12 mijë vende pune në Kukës?”, Vasili publikon shifrat: Gënjeshtrat e...

Ish-deputeti Petrit Vasili ka folur me shifra këtë herë teksa u referohet deklaratave të Ramës, i cili mburri aeroportin e Kukësit ditën e djeshme,...

SHIFRAT/ Alarmi, divorcet në Shqipëri, ja sa rriten nga viti në...

Divorci ka filluar të jetë një fenomen mjaft i përhapur në shoqërinë tonë. Ndarja e një çifti në fillim të viteve 1990 mund të...

TABELAT/ Viti 2018, shqiptarët do të paguajnë më shumë për shtëpitë...

Sipas Ministrisë së Financave, duke filluar nga muaji prill i vitit 2018, qytetarët e Shqipërisë do të më shumë para për pronën e tyre....

STATISTIKAT/ Rritet kriminaliteti, INSTAT “gropos” Policinë – Papunësia dhe kanabisi rrisin...

Në tremujorin e tretë 2017 janë kryer 9.900 vepra penale, rreth 10,3 % më shumë, krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit 2016, bënë...

Kreu i Guardia di Finanza zhvlerëson propagandën shqiptare: Ja sa ton...

Komandanti i Guardia di Finanza, Giorgio Toschi u shpreh në prezantimin e raportit vjetor për kultivimin e kanabisit, se gjatë këtij viti në brigjet...