Tag: shifra

“Shqipëria rekord në rajon për azilkërkues në BE”, PD: Largimi i...

Partia Demokratike ka vendosur qe mesazhin e sotem ndaj qeverise ta jape permes disa shifrave te cilat tregojne se shqiptaret vijojne te largohen nga...

Sërish shifra të larta, sa ka shkuar numri i të infektuarve...

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 402 testime për të dyshuar të prekur me Covid19, nga të cilat janë konfirmuar 77 raste pozitive. Shpërndarja...

FOTO/Shifra të frikshme raportohen nga SHBA, 2 mijë viktima brenda 24...

Më shumë se 25,000 njerëz me koronavirus kanë vdekur tani në Shtetet e Bashkuara, sipas një baze të dhënash të New York Times. Që...

BILANC/1000 ndërtesa për tu prishur, mbi 4000 persona ende në hotele

Zyra e Menaxhimit të Fatkeqësive Natyrore bën bilancin e dëmeve të shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit në Qarkun e Durrësit deri më tani. Sipas...

Ministria bën publik bilancin pas tërmetit, dëme jo vetëm në Durrës...

Në një dalje për mediat zëvendësministrja e Brendshme, Rovena Voda bëri publik bilancin e dëmeve në banesa, numrin e godinave të shembura si dhe...

Zëri i Amerikës nxjerr shifra: Në Tiranë 640 pallate e 4...

Në Shqipëri të dhëna ende paraprake flasin për të paktën 900 pallate dhe mbi 5100 banesa të dëmtuara nga tërmeti. Afër 9 mijë janë...

FOTO/”Studentët të pakënaqur me universitetet”, Shahini i publikon vetë shifrat nga...

Studendët janë të pakënaqur me sistemin e mësimdhënies dhe me mënyrën sesi është organizuar universiteti. Shifrat e fundit lidhur me këtë fakt i ka publikuar...

Policia nxjerr shifrat: Kapet në Rinas vrasësi turk, ekstradohen disa shqiptarë...

Zëvendësdrejtoresha e Policisë së Shtetit, Aida Hajnaj, ka bërë me dije opinionin publik për shifrat më të fundit të uniformave blu në luftën për...

Shifrat/ Fluks i lartë lëvizjesh në Kapshticë dhe Qafë Thanë

Në pikat kufitare në qarkun e Korçës ka patur një fluks të shtuar lëvizjesh në 24 orët e fundit. Lorena Kodra raporton se në Kapshticë...

“Turp dhe skandal!”, Ish-deputeti për nivelin e arsimit të shqiptarëve: Me...

Një raport dhe studim i fundit, nxorri statitika të nivelit të arsimit në Shqipëri, ku vetëm 42% e popullsisë aktive për punë  ishte me...