Tag: shfrytezim

FOTO/“Bëni kujdes”, Nevina Shtyllës i përdorin emrin, ja çfarë i ndodhi...

Ndodh shpesh që njerëzit të bien pre e mashtrimeve në rrjete sociale, pasi kjo është mënyra më e lehtë për të gënjyer dhe për...

Shfrytëzonte si prostituta të dashurën e mitur dhe një 18-vjeçare, arrestohet...

Prangoset një 28-vjeçar në Tiranë, i cili akuzohet se shfrytëzonte për prostitucion në qytete të ndryshme, bashkëjetuesen 17-vjeçare dhe një shtetase tjetër 18-vjeçare. Pas informacioneve të...

VIDEO/Shifra alarmante të shfrytëzimit të fëmijëve shqiptarë në rrugë

U përkujtua Dita Ndërkombëtare Kundër Trafikimit të Qenieve Njerëzore. Në Tiranë, organizatat në mbrojtje të fëmijëve publikuan të dhëna mbi trafikimin dhe abuzimin e të...

Emri/ Itali, Sipërmarrësi shqiptar shfrytëzonte bashkëkombësit e tij!

Paguheshin pak euro në ditë, pa kontratë pune e kushte higjenike mjaft të këqija duke jetuar mes minjve e insekteve - kështu raportohet se...

FOTO/ Fushë-Bulqizë, protestë kundër shfrytëzimit të pyjeve në Malin e Bardhë

Banorët e 4 fshatrave, Dushaj, Koçaj, Qire dhe Lepurake, të njësisë administrative Fushë-Bulqizë, protestuan kundër shfrytezimit të pyllit në Malin e Bardhë, nga ana...

Angli, shfrytëzonin punonjësit si skllevër, arrestohen shqiptarët, pronarë lavazhi

Në Shqipëri ndodh rëndom që të mitur apo të rinj të punojnë në lavazhe duke larë makinat me dorë, por në Britani kjo quhet...

Nxirrte njerëz për të lypur, arrestohet shfrytëzuesi

Një person ka rënë në pranga për shfrytëzimin e qenieve njerëzore. Ngjarja ka ndodhur diten e djeshme në Prishtinë. Personi i arrestuar eshte një shqiptar. I...

Punësonin vajzat e vafëra si modele dhe i kthenin në prostituta,...

Një vajzë 25-vjeçare u deklarua fajtore nga Gjykata e Tiranës si autore e shfrytëzimit për prostitucion e të paktën dy vajzave në kryeqytet...