Tag: shendetesia

“Nuk është fasadë me tulla e llaç”, Teliti i përgjigjet Ramës...

Duke i dhene nje pergjigje kryeministrit Edi Rama, zyrtari i PD, Dorian Teliti i ka rikujtuar atij disa shifra qe lidhen me prezencen e...

Publikohet udhëzimi i MSH për hapjen e kinemave, çfarë lejohet dhe...

Mediat kane zbuluar detaje nga udhezimi i Ministrise lidhur me hapjen e sallave te kinemave, te cilat ishin prej disa muajsh te mbyllura. Sipas MSH,...

Basha ngre alarmin: Kapacitetet e spitaleve Covid 1 dhe Covid 2...

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka deklaruar sot në mesditë se në të dy spitalet COVID të vendit, kapacitetet janë shteruar dhe se sistemi...

“Në 7 vjet qeverisje, Rama detyroi mjekë e inferierë të ikin...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shkruan në ‘Facebook’ se sistemi shëndetësor publik në vendin tonë vuan nga mungesa e stafeve mjekësore, investimeve në...

Ministria e Shëndetësisë i përgjigjet PD: Spitalet Covid 3 dhe 4...

Ministria e Shëndetësisë i është përgjigjur deklaratave të Partisë Demokratike se në dy spitalet Covid-3 dhe Covid-4 nuk ka asnjë pacient të shtruar. MSH thotë se kjo...

E FUNDIT/Katër viktima në spitalin “Shefqet Ndroqi”, ministria jep detajet

Katër persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit në Spitalin Shefqet Ndroqi. Fatkeqësisht, nuk e kanë fituar dot betejën me sëmundjen në...

Basha takim me mjekë e specialistë: Situata është jashtë kontrollit por...

Kryedemokrati Lulzim Basha zhvilloi sot një takim me mjekë dhe specialistë të fushës së bashku me departamentin e shëndetësisë në PD, me të cilët...

Rekordi i rasteve me koronavirus, Rama bën lëvizjen në qeveri, shton...

Kryeministri Edi Rama ka firmosur emërimin e Albert Nikollës në postin e zëvendësministrit të Shëndetësisë. Albert Nikolla ka qenë aktualisht këshilltari i Kryeministrit Edi Rama...

LAJM I FUNDIT/Shtrohet numri i pacientëve në spital, riinfektohet një personel...

Ministria e Shendetesise njofton se ka shtrime te reja ne spitalin Infektiv, ku aktualisht jane 27 te shtruar dhe 6 ne terapi intensive. Brenda 24...

Viktima në Infektiv asimptomatik, ministria: Nuk vdiq nga COVID-19, por nga...

Në 24 orët e fundit janë kryer 243 testime në nga të cilat janë konfirmuar 21 raste pozitive, përkatësisht janë 14 në Tiranë, 3...