Tag: serb

Gazetari vendos bashkë flamurin shqiptar me atë serb: Është nxehtë për...

Konflikti mes Kosovës dhe Serbisë vijon ende për aq kohë sa urat e dialogut janë ndërprerë prej disa kohësh tashmë, e komplikuar ketu dhe...

Dhjetëra të plagosur nga sulmi terrorist, shpëton ministri serb Daçiç: Mezi...

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, ishte në aty ku kur ndodhi një sulm me eksploziv me disa te vrare dhe te plagosur. Teksa...

Detaje të reja, si u zbulua serbi me drogë në Muriqan

Një shtetas serb është prangosur nga Policia e Malit të Zi mbrëmjen e sotme në pikën e Muriqan-Sukobinë. Serbi i cili po dilte  me makinë...

22 pako drogë në gomën rezervë, arrestohet nga policia shtetasi serb

Gjatë kontrollit në mjetin tip “Peugeot 307″, me targa të Republikës se Serbisë, të cilin e drejtonte M.SH. 54 vjeç nga Paraqini, policia e...

LAJM I FUNDIT/Kryeministri Haradinaj i ndalon vizitën Vuçiçit në Drenicë

Pas akteve të banorëve të cilët dolën në rrugë duke i bllokuar hyrjen presidentit të Serbisë në Drenicë për të vizituar fshatin Banjë, ka...

Arrestohet shtetasi serb i shpallur në kërkim në Aeroportin e Rinasit

Policia shqiptare ka ekstraduar ditën e djeshme një 38 vjeçar drejt Serbisë, për të cilin ishte lëshuar urdhër-arresti nga ky shtet pasi kishte kryer...

Gjermani, trafik 400 mijë euro marihuanë nga Shqipëria, në pranga një...

Një bandë tregtarësh të drogës është çmontuar nga policia gjermane në rrethin e Sarstedt Gödringen, ndërsa droga e kapur kap vlerën e 400.000 eurove....

Shqiptari i ngul thikën në zemër serbit, e lë të vdekur...

Një shtetas shqiptar ka qëlluar me thikë në zemër një serb nëVjenë të Austrisë, ndërsa ka plagosur një tjetër. Serbi Perica Gavrilovic është qëlluar me...

FOTO/ Turisti serb i heq të gjitha në Himarë, pushuesit e...

Shqipëria nuk ka plazhe nudistësh, por kjo nuk i bëri përshtypje një turisti serb i cili i hoqi të gjitha në sy të publikut...