Tag: Selanik

ZYRTARE/Një grua në Selanik rasti i parë me koronavirus në Greqi

Greqia konfirmon rastin e parë me koronavirus. Ajo është një grua 38 vjeçare nga Selaniku e cila së fundmi kishte udhëtuar në veri të...

DETAJE/Kapet sërish drogë në Greqi, në kërkim një shqiptar

Policia greke ka sekuestruar 17 kg marijuanë në Selanik. Operacioni është zhvilluar në një banesë në Sikies. Në pranga ka rënë një grek 44-vjeç, ndërkohë...

E gjithë familja shqiptare arrestohet në Selanik, ja arsyeja

Ndodh dhe kështu në një  familje shqiptare në Selanik. Babai, mamaja dhe vajza, janë arrestuar nga policia greke si pjesë e një grupi të...

Po punohej për rrjetin e ri të metrosë, arkeologët zbulojnë “thesarin”...

Në qytetin e Selanikut arkeologët janë befasuar me zbulimet e fundit nëntokësore. Një zbulim i tillë erdhi si pasojë e punimeve për ndërtimin e një...

Krim i rëndë në Selanik, vritet nga i biri 45-vjeçari shqiptar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Selanik. Një tjetër shqiptar ka mbetur viktimë e një sulmi të ashpër. 45 vjeçari shqiptar, u gjet i...

Trafikuan sasi të mëdha droge nga Shqipëria, arrestohen 5 shqiptarë në...

Policia greke ka zhvilluar në Selanik një operacion ku janë arrestuar 5 shtetas shqiptarë dhe 4 grekë të moshave nga 28 deri në 64...

Rikthehen zjarret në Greqi, digjen pyjet e Halkidikisë

Një zjarr i madh ka djegur një pjesë të gadishullit Sithonia në Greqinë veriore të enjten, i shoqëruar me erëra të forta që pengojnë...

VIDEO/Goditet në publik kreu i bashkisë së Selanikut

Kryetari i Bashkisë së Selanikut u sulmua egërsisht nga disa njerëz, me shumë gjasa të ekstremit të djathtë, gjatë një eventi publik. Yiannis Boutaris, 75...

Greqi, arrestohet shqiptarja me 5 kg heroinë në banesë dhe 8.000...

Një grua 35-vjeçare u arrestua të shtunën, pasi më shumë se 5 kg heroinë u gjetën në shtëpinë e saj në Selanik të Greqisë. Policia...

Greqi, hidhet në erë makina e Konsullatës së Shqipërisë, i vihet...

Digjet pas mesnate makina e Konsullatës së Përgjithshme të Shqipërisë në Greqi. Sipas mediave greke makina ka shpërthyer me bombë artizanale, në kohën që...