Tag: seanca

“Ndaleni këtë turp që po u bëni shqiptarëve, Hajdari revoltohet keq...

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka ndërprerë seancën parlamentare, pasi deputetja Rudina Hajdari nuk ka lëshuar foltoren pas përfundimit të minutazhit. Ruçi: Uluni zonja Hajdari (Hajdari...

LAJM I FUNDIT/ Gramoz Ruçi përjashton deputetin e opozitës së re

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi ka përjashtuar nga seanca pleanre deputetin Adriatik Alimadhi. Alimadhi u përjashtua nga seanca ndërsa kryeparlamentari e paralajmëroi se nëse nuk del...

FOTO/Fjolla Morina shoqërohet në Gjykatë nga policët, garancia në para që...

Këngëtarja Fjolla Morina është paraqitur në Gjykatën e Kukësit për t’u mësuar me masën e sigurisë. Seanca është shtyrë për në oren 13:00 teksa Prokuroria kërkon...

Pavarësisht rasteve deputetët rikthehen në Parlament, miratohen një sërë projektligjesh

Ditën e sotme, deputetët do të mblidhen sërish në seancë plenare, pavarësisht rasteve me COVID-19 që u shfaqën dje në Kuvend. Në seancën plenare do...

Shtyhet seanca në KPA, Donika Prela paraqet raport për probleme shëndetësore

Është shtyrë në KPA seanca ndaj ish-drejtueses së Krimeve të Rënda, Donika Prela. Prela ndodhet në KPA pasi komisionieri publik kërkoi shkarkimin e saj,...

Pasuria “djeg” gjyqtaren në Tiranë, shkarkohet nga KPK

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtaren e Apelit të Tiranës, Flutura Skënderi. Problem për gjyqtaren Skënderi ka qenë pasuria e saj,...

Byroja e Kuvendit ‘i mbyll gojën’ Ralf Gjonit, deputeti përjashtohet për...

Byroja e Kuvendit përjashton për 10 ditë deputetin e opozitës parlamentare Ralf Gjoni. Shkak për këtë është bërë veprimi i tij në seancën e fundit,...

Çekaj kërkoi përfaqësues të ambasadës amerikane, çfarë ndodhi sot me CD...

Gjykata ka është shtyrë sërish seancën ndaj biznesmenit Arbën Çekaj dhe dy të pandehurve të tjerë, të akuzuar për trafikun e 613 kilogramë kokainë...

Shtyhet sërish seanca për Arbër Cekajn, zbulohet arsyeja

Është shtyrë sërish seanca gjyqësore për Arbër Cekajn, Donaldo Lushajn dhe Armando Pezakun në Gjykatën e Posaçme, ku ishte parashikuar mbrojtja dhe vendimi. Shkak u...

‘Jam në burg se jam nga Tropoja’, Arbër Çekaj përplaset me...

Ka nisur me debate seanca gjyqësore për Arbër Çekajn në Gjykatën Speciale Kundër Korrupsionit. I pandehuri Çekaj e ka nisur me përplasje dhe akuza...