Tag: rruga

Rruga e Kombit, Kosova do vendosë tarifë simbolike

Zhvillimet më të fundit në Shqipëri, protesta për tarifën në Rrugën e Kombit po ndiqet me mjaft interes edhe në Kosovë. Në fakt, shqiptarët...

Hetimi për rrugën Tiranë – Elbasan, tre ekspertë të policisë në...

Kreu i Antikrimit Ekonomik në Policinë e Shtetit, Lutfi Minxhozi dhe dy ekspertë të tjerë pranë kësaj drejtorie, kanë mbërritur në Prokurorinë e Krimeve...

FOTO GALERI/ E frikshme, ja gjendja e sotme e rrugës nacionale...

Deputeti demokrat Tritan Shehu poston fotot që tregojnë shembje të frikshme të dheut dhe pamundësi qarkullimi, ose më së paku një lëvizje me rrezik...

Abuzimi me fondet e rrugës Tiranë – Elbasan, Prokuroria nxjerr në...

Në vijim të hetimeve për ndërtimin e rrugës Tiranë – Elbasan, Prokuroria ka thirrur ekspertët, për të inspektuar situatën në terren. Mësohet se tre...

EMRI & FOTO/ Abuzimet me rrugën Tiranë – Elbasan, përfundon “llogaridhënia”...

Pas dy ish-Ministrave të Transportit Edmond Haxhinasto dhe Sokol Dervishaj, kreu i ARRSH-së Afrim Qendro i është përgjigjur thirrjes së Prokurorisë së Krimeve të...

EMRI & FOTO/ Abuzimet me rrugën Tiranë – Elbasan, Prokuroria do...

Prokuroria e Krimeve të Rënda vijon hetimet për  abuzimet me rrugën Tiranë – Elbasan. Pas marrjes në pyetje të dy ish-Ministrave të Transportit, Edmond...

Hetimet për rrugën Tiranë – Elbasan, edhe ish-ministri i radhës paraqitet...

Hetimet për rrugën Tiranë – Elbasan kanë çuar në ambientet e Prokurorisë së Krimeve të Rënda edhe ish-ministrin e Transporteve, Sokol Dervishaj. Një ditë më...

EMRI & FOTO/ Rruga Tiranë – Elbasan, Prokuroria do të thërrasë...

Burime nga Prokuroria e Krimeve ët rënda bëjnë të ditur se për rrugën Tiranë – Elbasan, do të thirret për tu pyetur edhe një...

Edmond Haxhinasto 1 orë në prokurori: Ja për çfarë u pyeta...

Për më shumë se një orë, ish-Ministri Edmond Haxhinasto është marrë në pyetje nga Prokuroria e Krimeve të Rënda lidhur me dosjen e rrugës...

VIDEO/Gjirokastër, punë ka por duhen profesionistë – Biznes i ri në...

Në Zhulat të Gjirokastrës ka filluar biznesi i transportit përmes kuajve. Një banor i zonës, ka përfituar nga rasti kur rruga është shembur nga...