Tag: rrezimi

“Do ishte mirë të mbahej mend gjatë kjo mbledhje”, reagon Kurti:...

Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti e ka cilësuar një rënie për ngritjen e nevojshme votimin e djeshëm nga Kuvendi për shkarkimin e...

4 skenarët e mundshëm në Kosovë nëse sot bie qeveria Kurti

Ish- kryetari i Gjykatës Kushtetuese së Kosovës, Enver Hasani ka folur çfarë ndodh nëse kalon mocioni i LDK-së kundër Qeverisë Kurti. Hasani ka theksuar se...

Ngërçi në Kosovë/Mustafa mbledh 40 firma për mocionin ndaj Kurtit, reagon...

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbledhur nënshkrimet për inicimin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë së drejtuar nga Albin Kurti. Partia e cila ende...

Shkaku i aksidentit të Kobe Bryant, zbardhet telefonata e fundit e...

Ajo çka i mori jeten legjendes se basketbollit dhe 9 personave te tjere, perfshire dhe vajzen e tij, ishte fluturimi me helikopter ne kushtet...

VIDEO/Tragjedia e legjendës së basketbollit, bashkë me të humbi jetën dhe...

Ky është momenti tronditës i rrëzimit të helikopterit, ku ndodhej legjenda e basketbollit, Kobe Bryant, dhe vajza e tij adoleshente, të cilët humbën jetën...

176 viktima nga rrëzimi/Irani më në fund e pranon: Kemi goditur...

Irani qëlloi pa dashje aeroplanin ukrainas që u rrëzua pranë Teheranit këtë javë, duke vrarë 176 njerëz, raportuan media shtetërore e vendit. Stafi i përgjithshëm...

FOTO/Zbulohet nga cilët shtete ishin viktimat e avionit ukrainas, ambasada: Jo...

Një avion "Boeing 737" është rrëzuar 2 minuta pasi ishte ngritur në fluturim në aeroportin "Imam Khomeini" në Teheran, ku konfirmohet se kanë humbur jetën të gjithë...

Ironia e Vasilit: Po ja kërkoi Babloku, Kolegji Zgjedhor vendos edhe...

Ish-kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të rrëzuar dekretin e presidentit Ilir Meta për anulimin...

Akuza për pastrim parash, Gjykata rrëzon kërkesën e Adriatik Llallës

Gjykata për Krime të Rënda ka rrëzuar kërkesën e ish-drejtuesit të Prokurorisë, Adriatik Llalla, i cili kundërshtoi zgjatjen e afateve të hetimit. Gjykata la në...

Kompania Boeing pezullon fluturimet e 371 avionëve “737 Max”

Pas rrëzimit të avionit 737 Max, të  kompanisë ajrore të Etiopisë, ku humbën jetën të 157 njerëzit në bord, kompania ka marrë një vendim. Prodhuesi...