Tag: rreziku

“Siguria e Bashës në rrezik”, gazetari: Dikush t’i thotë mister Kimikut...

Ditën e sotme është shpërndarë me shpejtësi informacioni se kryetarit të opozitës, Lulzim Basha i kërcënohet jeta dhe siguria e tij. Nga ministria ne Brendshme...

Studimi i fundit: Oqeanet dhe detet po thithin më shumë nxehtësi...

E gjithë bota e ka nënvlerësuar seriozisht rritjen e sasisë së  nxehtësisë në oqeanet tona gjatë 25 viteve të fundit. Një studim i fundit i disa...

Alarmi i autoriteteve, dy peshq të rrezikshëm në ujërat e detit...

Në detin Mesdhe janë afruar disa lloj peshqish, të cilët janë të rrezikshëm dhe helmues. Autoriteti detar italian njofton se peshku akrep dhe peshku top...