Tag: rreziku

Rreziku nga koronavirusi/Rama flet pa maskë: Çfarë do i them çunit...

Kryeministri Edi Rama në takimin me mjekë dhe infermierë në Spitalin Infektiv foli dhe për hapjen e shkollave. Ai tha se si do e këshillojë...

“Në Rinas mbërrijnë çdo ditë 15 avionë nga Italia”, Ish-deputeti: Qeveria...

Ish-deputetët dhe aktualisht opozita e vertete, jane duke nxitur qeverinë të reagojë me seriozitet ndaj koronavirusit, i cili tashmë ka arritur në Itali dhe...

U kthye nga Kina para 10 ditësh me shenja gripi, ISHP...

Instituti i Shëndetit Publik ka konfirmuar se një grua e cila kishte ardhur nga Kina në Tiranë para 10 ditësh dhe kishte shfaqur shenja...

FOTO/Në Shqipëri janë 50 persona në kërkim dhe të rrezikshëm, publikohen...

Policia njofton se eshte 50, numri i personave më të kërkuar në Shqipëri dhe ky eshte objekt i punës së Njësisë së Kërkimit. Në kuadër...

Parashikimi i frikshëm: Ja çfarë pritet të ndodhë në Shqipëri dhe...

Cilësia e ajrit, ujit dhe tokës ku jetojmë, pa diskutim që janë një përcaktues i rëndësishëm i cilësisë së jetës që ne bëjmë. Për...

Ekspertët për DW: Shqipëria e kërcënuar nga sulme kibernetike nga Irani

Shqipëria dëboi në mesin e javës së kaluar (15.01.2020) dy diplomatë iranianë, të identifikuar nga autoritetet si Mohammad Ali Arz Peimanemati and Seyed Ahmad Hosseini Alast....

Në dilemë për të konsumuar organet e brendshme të kafshëve? Ja...

Duhet patur kujdes me perdorimin dhe konsumimin e organeve te brendshme te kafsheve. Ne fakt mishi i organeve nganjëherë quhet "super ushqime" sepse ato...

Mësimi nga tërmeti në Shqipëri: Ballkani nuk është i gatshëm për...

REPORTAZH/Ende me gjak, duart e mbuluar në garzë, Xhafer Ahmetaj shikoi dhe njehere malin ku miqtë e tij ishin varrosur pas tërmetit që goditi...

Një kambanë alarmi dhe rreziku për shumëkatëshet mbi kënetën e Shëngjinit

Zona Lezhë -Ulqin përgjatë gjithë bregdetit është me sizmicitetin më të lartë në vend me një magnitude maksimale 7.0 sipas hartave të mikrozonimit  që...

“‘ISIS ka vdekur”, flet eksperti i sigurisë: Shqetësim mbeten luftëtarët që...

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, njoftoi të dielën se al-Baghdadi është vrarë në një sulm të forcave amerikane në veriperëdim të Sirisë. Gjithashtu,...