Tag: rinia

VIDEO/Protestat e opozitës hapen nga të rinjtë, FRPD para Kryeministrisë

Sezoni i ri i protestave të opozitës duket se do të hapet nga të rinjtë. Forumi Rinor i Partisë Demokratike ka thirrur një protestë...

Meta nuk harron “luftën e dekreteve”, rikthen në Kuvend ligjin e...

Presidenti Ilir Meta i rikthehet ‘luftës’ të dekreteve me mazhorancën. Ditën e sotme zyra e Presidencës nuk ka dekretuar Ligjin e Rinisë. Ky mosdekretim vjen...

Realiteti jo si çmimi i Veliajt, të rinjtë “ngelin në klasë”...

Megjithëse  kryebashkiaku Erion Veliaj u kthye triumfues nga Franca duke marrë çmimin për Tiranën si kryeqyteti europian për të rinjtë, vetë të rinjtë  shprehen...

“Që pas marrjes së statusit kandidat, Shqipëria ka bërë vetëm hapa...

Partia Demokratike dhe FRPD zhvilluan një takim me kryetaren e Forumit të Gruas në PPE Doris Pack. Në takim, fokusi u vu tek demokracia në...

Thirrja e Këlliçit për rininë: Me politikat e Ramës po nxiteni...

Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këllici, në kuadër të ditës ndërkombëtare,theksoi se mbi 200 mije të rinj kanë emigruar nga vendi. Përmes...

FOTO/Të rinjtë mbushin sheshin me pankarta, risia e tyre këtë protestë

Opozita po mban protestën e 8, ku kërkon largimin e kryeministrit Edi Rama. Qytetarët janë mbledhur para Kuvendit ndërsa brenda tij zhvillohet seanca parlamentare...

Presidenti i PPE mesazh të qartë: Ka shumë punë për të...

Joseph Daul, Presidenti i Partive Popullore Europiane,  ka dhënë një mesazh të qartë për problematikat në rajonin e Ballkanit. Pas takimit me disa udhëheqës të...

Rudina Hajdari: Gati të lë mandatin për t’iu bashkuar studentëve në...

Deputetja Rudina Hajdari, e bija e Azem Hajdarit, thotë se është gati për të lënë mandatin dhe për t'iu bashkuar protestës së studentëve. Këtë deklaratë,...

Jorida Tabaku:Rinia shqiptare drejt shuarjes,faji i gjithi i qeverisë

Deputetja demokrate Jorida Tabaku ngre shqetësimin e largimit në masë të të rinjve shqiptarë nga vendi. Në një postim në rrjetet sociale "Facebook", ajo...

Meta: E papranueshme që ende pas 27 vitesh, të rinjtë nuk...

Presidenti Ilir Meta në pritjen e organizuar në pallatin e Brigadave në Tiranë tha se duhet të bëjmë çdo përpjekje për të luftuar krimin...