Tag: rindertimi

Cilat janë 4 vendimet për Rindërtimin, Ahmetaj: Nis programi i granteve...

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj ka bërë me dije se qeveria ka marrë 4 vendime për Rindërtimin. Ahmetaj njoftoi se që nga dita e premte...

Premtimi i Bashës për Teatrin/Fuga: Interesante ideja për ta ribërë, por...

Akademiku dhe Profesori Artan Fuga ka komentuar premtimin e Bashës për ta ribërë Teatrin Kombëtar siç ishte para se të shembej, kur PD të...

Anulohet rindërtimi i 10 shkollave të dëmtuara nga tërmeti në Tiranë

Mesohet se fundmi se janë anuluar të gjithë tenderët për rindërtimin e dhjetë shkollave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Njoftimi është publikuar mëngjesin...

“Po vjedhin me tenderin e rindërtimit 76.4 mln euro”, PD: Rama...

Sipas PD, Edi Rama po përdor gjendjen e fatkeqësisë për të vjedhur me tenderin e rindërtimit te shtepive dhe shkollave 76.4 milionë euro. Përmes një...

Rama: Gati projektvendimi per 3700 shtepi, tenderi nderkombetar

Kryeministri Rama lajmeroi se eshte pergaditur projekligji per rindertimin pas termetit te 26 nentorit. ”Sapo kemi mbyllur tekstin e shkruar të Projekt-Vendimit të Këshillit të...

‘Kujdes! Po ndërton një model që nuk thyhet lehtë’, Ish-ministri: Karta...

Kryeministri Edi Rama deklaroi në mbledhjen e qeverisë në mëngjes se duhet të nisë me shpejtësi puna për rindërtimin e banesave pas tërmetit. Ai...

Pas tërmetit ndryshon dhe projektbuxheti i vitit 2020, përfshihet dhe fondi...

Qeveria do të ndryshojë projektbuxhetin e vitit të ardhshëm për financuar programin e rindërtimit nga dëmet që la pas tërmeti i 26 nëntorit. “Në buxhetin...