Tag: rikthim

FOTO/Karantina e ka rikthyer Alban Skënderajn në vitin 2005, këngëtari bëhet...

Karantina per shume persona, qofshin keta dhe te famshem, ka dhene pasojat e para, referuar dhe pamjes fizike. Kjo i ka ndodhur dhe kengetarit Alban...

Mbërrin në Shqipëri trupi i pajetë i Major Tanushit, homazhet dhe...

Komandanti i kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik, u përcoll...

Hoqi dorë nga koncertet, reperi i shumëpëlqyer më në fund...

Prej disa ditësh qarkullonte lajmi se Ledri Vula hoqi dorë nga koncertet e tij duke shkaktuar  dëshpërimin e fansave për këtë vendim jo të...

FOTO/Rashel rikthehet në TV Klan, por tashmë rivale me Ermalin

U bë disa kohë që bukuroshja Rashel Kolaneci nuk është angazhuar me projekte mediatike, duke i munguar kështu ekranit. Por, vetë Rasheli ka dhënë lajmin...

ALARMI/ Ja 5 vendet e BE që mund të rikthejnë vizat...

Sekretari i Shtetit për Azilin dhe Emigracionin në Belgjikë, Theo Francken do të vizitojë Shqipërinë dhe Gjeorgjinë në muajt e ardhshëm. Lajmin e jep...

Paralajmëron Fajon: Shqipëria në pikën kritike, disa vende të BE mund...

Eurodeputetja Tanja Fajon ka paralajmëruar qeverinë shqiptare të marrë masa konkrete për t’u siguruar shtetasve shqiptare të ardhmen në vendin e tyre dhe të...

Gjysma e Tiranës në errësirë, ja zonat dhe kur rikthehet energjia

Në disa zona të kryeqytet është ndërprerë energjia elektrike. OSHEE bën me dije se për shkak të një avarie në linjën 35 kV Tirana 1...

FOTO/ Emergjenca Civile: Ujërat e Vjosës po rikthehen në shtratin natyror

Drejtoria e Përgjithshme e Emergjencave Civile ka njoftuar pak më parë se ka nisur  tërheqja e ujrave të Vjosës në shtratin e saj natyror....

Maqedonia aprovon projektin e kooperativave bujqësore

Qeveria e Maqedonisë, ka miratuar dy ditë më parë projektin, për formimin dhe mbështetjen e Kooperativave Bujqësore. Sipas Alsat-M me realizimin e këtij projekti...

Ezel vjen sërish, shikoni në krah të kujt rikthehet ai

Aktori i mirënjohur turk, Kenan Imirzalioglu përgatitet të rikthehet në ekran në muajin tetor me një serial të bujshëm, që flet për pushtuesin e...