Tag: ridvan bode

Ridvan Bode i del në krah Ramës për punë ‘leka-sh’

Ish-ministri i Financave dhe anëtari i Këshillit Mbikqyrës në Bankën e Shqipërisë Ridvan Bode është ndër të paktët eskpertë të financave që mbështesin marrjen...

PS shkarkon Arben Malajn nga bordi i Bankës së Shqipërisë, pasi...

Partia Socialiste ka vendosur të shkarkojë ish-ministrin e saj të Financave, Arben Malajt nga posti i anëtarit të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës të Shqipërisë. 28...

Skenderbeu shiti ndeshjet por… ka edhe nje skenar tjeter nga Tirana...

Akuzon Olsi Ramen dhe Erion Braçen per dramen e ekipt Skenderbeut, thuhet ne nje postim nga ish kryeministri Berisha mbeshtetur tek nje mesaH nga...

Bode tregon si u lidh me Ramen per postin te Banka...

I ftuar në emisionin “A2 Business Week”, Ridvan Bode, veç të tjerash, u pyet nga gazetarja Aurora Sulçe edhe se si e mori ofertën...

Rrëfimi i Ridvan Bodes: Pse pranova ofertën e Edi Ramës dhe...

Për herë të parë ish-ministri i Financave Ridvan Bode ka rrëfyer si e mori propozimin nga kryeministri Edi Rama për të qenë pjesë e...

VIDEO/ Ridvan Bode merr konsensus masiv nga PS, vetëm 9 vota...

Ish ministri i Financave për 10 vite dhe numri 2 i PD për 15 vite u votua mbrëmë vonë në mënyrë gati unanime nga...

Propozimi i Ridvan Bodes në Këshillin e Bankës, reagon Astrit Patozi

Në lidhje me propozimin e qeverisë për Ridvan Boden si anëtar të Këshillit Mbikqyrës së Bankës së Shqipërisë reagoi sot edhe ish-deputeti i Partisë...

Kandidaturat për në Bankën e Shqipërisë, si qëndron e vërteta e...

Gazetari i ekonomisë, Klodian Tomorri ka komentuar gjithë situatën e propozimeve të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë, ku Kryeministri Edi Rama propozoi dhe...

Rama rekruton gardën e vjetër të PD-së, propozon Ridvan Boden për...

Qeveria ka nxjerrë 3 emrat e 3 anëtarëve të rinj, kandidatë për  Këshillin Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë. Propozimet i ka bërë vetë kryeministri Edi...

Ridvan Bode, kandidat për Bordin e Bankës së Shqipërisë

Ish-ministri i Financave i Partisë Demokratike, Ridvan Bode, mund të jetë kandidat për anëtar në Bordin Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë. Me gjasa, i...