Tag: reshje shiu

Mos harroni çadrën! Ja parashikimi i motit për këtë të dielë

E diela e sotme parashikohet të jetë me reshje të dobëta shiu në të gjithë territorin e vendit. Sipas asaj që raporton IGJEUM, qarku i...

Parashikimi i motit për këtë javë, ja deri kur do të...

Moti është i paqëndrueshëm, mes reshjeve të shiut dhe erërave të forta. Maji i cilësuar si muaji erëmirë, për shkak të lulëzimit të shumë luleve...

Shiu i rrëmbyer në Kukës, shkakton dy aksidente në të njëjtën...

Dy aksidente automobilistike u regjistruan në të njëjtën kohë Kukës, por fatmirësisht pati vetëm dëme materiale. Njëri aksident ndodhi në afërsi të tunelit të Kalimashit...

FOTO/Parashikimi i motit për ditën e shtunë, zonat ku do të...

Për ditën e shtunë, parashikohet një mot kryesisht me alternime kthjellimesh dhe me temperatura jo shumë të larta. Gjithashtu do të ketë reshje shiu në...

Parashikimi i motit, sa do të zgjasin reshjet e shiut

Pas reshjeve të shiut që 'mbërthyen' vendin pasditen e djeshme, Meteoalb njofton se reshjet e shiut do të vazhdojnë deri ditën e premte. Moti pritet...

Vranësira dhe reshje shiu në mesditë, zonat ku temperaturat do të...

Për ditën e sotme priten dhe reshje shiu në disa zona të vendit tonë. Duke iu refeuar Meteoalb, sot vendi ynë do të mbizotërohet...

Mos harroni çadrën, moti sjell surpriza në vend

Temperaturat e të larta të ditëve që lamë pas, ua lënë radhën reshjeve të shiut. Moti këtë të premte do të karakterizohet nga vranësira...

E hëna me reshje shiu, ja qarku që preket më shumë...

E hëna pritet të ketë reshje shiu të cilat do të shoqërohen me shtrëngata. Kryesisht reshjet priten të jenë mbizotëruese gjatë orëve të paradites. Sipas...

Shiu ‘pushton’ vendin, reshjet intensifikohen gjatë orëve të mbrëmjes

Ditën e sotme vendi ynë do të jetë nën ndikimin e një moti të keq, me shira të dendur, që do të bien në...