Tag: renia

DETAJE/Vdekja e rojes së pallatit në Durrës, policia arreston dy persona

Një ditë pas aksidentit tragjik, ku roja i një objekti gjeti vdekjen pasi ra aksidentalisht nga godina, policia e Durrësit ka vënë në pranga...

Rënia e Euros/ VOA: Para të pista në qarkullim, goditen...

Gjatë këtij muaji monedha BE-së Euro arriti në Shqipëri minimumin historik përballë lekut në 12 vitet e fundit, dhe ka humbur 13-15 % të...

Euro hyn në dilemë të madhe, Banka Qendrore nuk ndal dot...

Monedha e përbashkët europiane ka ndalur rënien përkundrejt lekut. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë një euro është këmbyer sot me 125.6 lekë,...

Guvernatori Sejko: Ja arsyet e rënies së euros, BSH do bëjë...

Banka e Shqipërisë ka paralajmëruar se do të hyjë në tregun valutor, duke blerë valutë. Operacionet e blerjes së valutës do të ruajnë kohëzgjatjen...

Berisha jep arsyet dhe ironizon për rënien e euros: Ndjehem i...

Ish-kryeministri Berisha reagon me nje qendrim te vetin pas pikiates qe po peson perdite euro, duke akuzuar per kete situate se jane “trafiqet e...

Flasin ekspertët: Euro në pikiatë, kriza nga futja në treg e...

Emisioni “Java” në RTSH ka diskutuar në lidhje me një ngjarje që po vijon prej disa javësh, siç është dobësimi i euros në kursin...