Tag: rekomandimet

Koalicionet parazgjedhore dhe hapja e listave/ Ekspertët e Këshillit Politik kthejnë...

Ekspertet i kane dhene pergjigje te gjitha pyetjeve te adresuara per ta nga ana e bashkëkryetarit në Këshillin Politik, socialistit Damian Gjiknuri, lidhur me...

Prezantohen rekomandimet për prokurorinë, flet Olsian Çela: Rregullohet shumë shpejt marrëdhënia...

Sot eshte mbajtur online prezantimi i rekomandimeve prioritare për Prokurorinë e Përgjithshme në kuadër të luftës kundër kriminalitetit për vitin 2020. Në mbledhje ishin te...

KOMENT/Panglosi dhe tre rekomandime legjislative

Nga Genc Pollo Panglosi, një personazh grotesk por edhe simpatik i filozofit iluminist frëng Voltaire, ishte një dijetar që besonte se jetonte në botën më...

DEKLARATA/ Rekomandimet, ja për çfarë ranë dakord Shqipëri – BE në...

Zbardhet deklarata e përbashkët Shqipëri-BE në Komitetin e Stabilizim-Asociimit 08:56, 14/02/2018 Zbardhet deklarata e përbashkët Shqipëri- Bashkimi Evropian, që u miratua në Komitetin e Stabilizim-Asociimit nga të gjitha...

REKOMANDIMET/ Zgjedhja e kryeprokurorit nga mazhoranca edhe Komisioni i Venecias kundër

Vendimi i mazhorancës së drejtuar nga Edi Rama për të votuar e vetme Prokurorin e Përgjithshëm është në kundërshtim të hapur si me Kushtetutën,...