Tag: refugjate

GREQI/Situatë e pazakontë me refugjatët , nis largimi nga Lesbos

Transferohen 1500 refugjatë nga ishulli Lesbos në zonat veriore të Greqisë. Operacioni që konsiderohet mjaft delikat e i komplikuar nga ministri i Mbrojtjes së...

Numër i madh policësh në kampin e Prishtinës, ku mbahen 110...

Numër i madh i forcave të Policisë së Kosovës janë parë mëngjesin e sotëm në fshatin Vranidoll të Prishtinës, vend ku edhe po qëndrojnë...

Refugjatët sirianë i drejtohen kufirit shqiptaro-grek

Policia kufitare e Kapshticës ka arritur të kapë në flagrancë 20 klandestinë sirianë të cilët po tentonin në hynin në territorin shqiptar përmes kufirit...

Pëplasje dhe gaz lotsjellës, policia greke ndalon kalimin e emigrantëve në...

Në Greqinë veriore, emigrantë të shumtë vazhdojnë të qëndrojnë në çadra për të tretën ditë, të nxitur nga njoftimet në mediat sociale rreth një...

Informacione të rreme në rrjetet sociale, refugjatët tentojnë të hyjnë në...

Një informacion i rrëmë ka bërë që një numër i madh refugjatësh të planifikojnë të kalojnë pranë kufirit grek me Maqedoninë e Veriut. Refugjatët...

Kapshticë, 10 refugjatë kapen në kufirin e gjelbër

Dhjetë refugjatë u kapën në kufirin e gjelbër, në Kapshticë. Policia bëri me dije se 6 shtetas, sirian dhe iranian u kapën në fshatin kufitar...

Skandali/ Policia Bilisht-Korcë u merr 500 Euro dhe organizon trafikun e...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka pubikuar në rrjetin e tij social Facebook një mesazh të një inspektori policie i cili denoncon një skandal me kandestinët...

Shqipëria do strehojë refugjatë, Italia vlerëson vendimin: Shenjë solidariteti dhe miqësie

Shqipëria është shprehur e gatshme për të pritur 20 prej emigrantëve që janë bllokuar në një anije në Itali. Këtë gjë e ka bërë të...

Bilishti “pushtohet” nga klandestinët, policia kap të tjerë persona të paligjshëm

Policia kufitare ka kapur në hyrje të qytetit të Bilishtit gjashtë klandesinë të huaj. Bëhet me dije se më datë 22.08.2018, në hyrjen e qytetit...

Vapa nuk i ndalon emigrantët, 16 refugjatë sirianë kapen në Kapshticë

Vala e emigrantëve të paligjshëm që prekin territorin shqiptar me shpresën për të avancuar drejt vendeve të perëndimit nuk është ulur as nën temperaturat...