Tag: reagimi

Kaosi në Kakavijë/Paloka- Ramës: Nuk e bën qejfin qeder! I sheh...

Nje ser reagimesh kane vershuar pas situates kaotike me emigrantet ne Kakavije, ku prej ditesh presin ne radhe per te kaluar kufirin grek. Nje reagim...

VIDEO/Ish-deputetja: Në dy mandate, vetëm 22 km rrugë! Rama, prova e...

Me ane te nje videoje ne rrjetet sociale, Jorida Tabaku ve perballe deklaratave te tij, Kryeministrin Edi Rama. Epiqendra e ketyre deklaratave jane rruget qe...

Tabaku përmend shifrat nga KLGJ dhe FMN: Detyrimet e prapambetura, dështimi...

Teksa ka rikthyer vemendjen tek detyrimet financiare, ish-deputetja Jorida Tabaku ka treguar se kryeministri Rama dhe qeveria e oligarkëve ka grumbulluar borxhe ndaj biznesit...

‘Presion për fjalën e lirë’, drejtori i informacionit të RTV...

Drejtori i informacionit  të RTV Ora dhe Ora News Brahim Shiha e quan vendim politik dhe presion per te mbyllur dy televizionet ne nje...

Mustafa mund koronavirusin, mesazh atyre që i uruan vdekjen

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka njoftuar se është shëruar nga COVID-19. Ai ka falenderuar të gjjthë ata që janë lutur për...

PD reagon për raportin e Standard&Poor’s, Tabaku shpjegon: Kërcënon të ulë...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar në lidhje me raportin e Standard&Poor. Sipas demokrates, ky raport kërcënon te ulë renditjen prej borxhit...

Paloka-Spiropalit: Kur Rama të të sjellë gati tekstin e sulmit për...

Nënkryetari i PD-së Edi Paloka ka reaguar pas akuzave të Elisa Spiropalit, drejtuar zëdhënësit të Partive Popullore Europiane, Michael Gahler. Paloka shkruan se Gahler dhe...

“Po ta them prerë, Vendi yt pas zgjedhjeve të reja është...

Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar duke iu pergjigjur kryeministrit Edi Rama, pas votimit te ndryshimeve kushtetuese ne Parlament. Permes nje postimi ne Twitter,...

Ndryshimet kushtetuese, ambasadori Britanik kritika: Duhej konsensus

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Tiranës, Duncan Norman ka reaguar pas vendimit të njëashmën të Edi Ramës për të ndryshuar kushtetutën e Shqipërisë. Sipas Norman,...

Ndryshimet Kushtetuese, KE reagon me keqardhje: Nuk i dhatë kohë kompromisit...

Pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese në Parlament, ka ardhur reagimi i parë nga Komisioni Europian. Zëdhënësja e Komisionit Evropian Ana Pisonero është shprehur se...