Tag: reagim

“Të testohen mësuesit”, Ballës i duket qesharake sugjerimi i Bashës: Doktori...

Disa dite me pare, opozita dhe kreu i saj Basha kerkuan dhe sugjeruan kryerjen e tamponit per mesuesit e Shqiperise, ne menyre qe te...

PJESA E DYTE/Kosova mbas Washingtonit e Brukselit: Harroni Beogradin! Shihni Taivanin...

Nga Genc Pollo Kritikët e marrëveshjes së Shtëpisë së Bardhë mes Kosovës e Serbisë më së shumti qortojnë mungesën në tekst të zotimit serb për...

COVID/Shehu tregon realitetin: Rama na katandisi pa buxhet, në sëmundshmëri e...

Ish-deputeti i PD-së Tritan Shehu me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se Rama e ka katandisur vendin pa buxhet për shkak të...

Krisje tek opozita parlamentare, Valteri shpërthen ndaj Hajdarit: Tregove fytyrën e...

Vendimi i Rudina Hajdarit për t’u bashkuar me Nismën Thurje dhe jo partinë e Myslim Murrizit, ka irrituar deputetin opozitar Halit Valteri që ka...

Rritja e rasteve me Covid19, Brataj tregon realitetin shqiptar: Agresiviteti i...

Mjeku i njohur Skënder Brataj ka bërë një analizë të situatës së koronavirusit në vendin tonë dhe shifrat aktuale të të prekurve. Përmes një postimi...

Kufiri detar me Greqinë, PD kritika të forta qeverisë: Nuk ka...

Partia Demokratike po ndjek me vëmendje zhvillimet lidhur me deklarimin e Greqisë për zgjerimin me 12 milje të ujërave territoriale. Kjo çështje ka nevojë për...

‘Shëndetësia: Paguaj ose vdis, ja çmimet e urgjencave të rënda që...

Ne nje reagim te fundit ne rrjetet sociale, ish ministri i Shendetesise, Tritan Shehu tregon gjendjen reale te sistemit tone shendetesor, te cilin ai...

Radha kilometrike dhe kaosi në Kakavijë, ‘qetëson’ Ministria e Jashtme: Pala...

Në Kakavijë situata është kaotike për shkak të radhëve të gjata që janë krijuar prej ditësh. Sakaq, nga pritja e gjate, dhe gjate nates, dy...

“Mungojnë antiviralët”, reagon spitali ‘Shefqet Ndroqi’: Ja si është situata

Spitali Shefqet Ndroqi mohon se ka mungese te ilaçeve per trajtimin ndaj pacienteve me koronavirus. Pas denoncimit nga Partia Demokratike, ky spital ka reaguar zyrtarisht,...

COVID-19/Ish-deputeti vë përballë Ramën me qeveritë e Europës: I vetmi lajm...

Ish-deputeti Gent Strazimiri ben nje krahasim lidhur me ate qe Evropa dhe shtetet e saj po perpiqen te bejne pas nje beteje disa mujore...