Tag: rasti i pare

Covid-19 prek dhe qytetin e Sarandës, konfirmohet rasti i parë

Rezulton pozitiv rasti i parë me Covid 19, në Sarandë. Burime nga mediat bëjnë me dije se bëhet fjalë për një shtetase ukrainase e...

Rasti i parë në Mitrovicë/E infektuara pati kontakt me 96 persona,...

Mbrëmë është konfirmuar rasti i parë me COVID-19 në Mitrovicë. E infektuara dyshohet se ka pasur kontakt me gjithsej 96 persona, 84 prej të...

Shënohet rasti i parë me Covid-19 në Përmet

Është shënuar rasti i parë me Covid-19 në Përmet. Bëhet fjalë për një emigrant të karantinuar në një prej hoteleve të qytetit. Mesohet se emigranti...

Konfirmohet gazetari i parë i infektuar nga virusi në Shqipëri

Një gazetar në Shqipëri është prekur nga COVID 19 në Shqipëri. Lajmi është konfirmuar zyrtarisht nga drejtoresha e ISHP, Albana Fico në përgjigje të...

DETAJE/Rasti i parë kinez i nëntorit mund të jetë ‘pacienti zero’...

Rasti i parë i koronavirusit të romanit u shfaq më 17 nëntor, sipas të dhënave të qeverisë kineze të rishikuar nga South China Morning...

Koronavirusi mbërrin dhe në Turqi, shënohet rasti i parë

Turqia konfirmoi të martën në mbrëmje rastin e saj të parë me coronavirus dhe tha se personi i prekur ishte një burrë turk që...

Koronavirusi përhapet në Serbi, personi i infektuar ishte kthyer nga Budapesti

Në Serbi është konfirmuar rasti i parë me koronavirusin e ri, njoftoi ministri i Shëndetësisë, Zllatibor Llonçar. I infektuari, është një burrë 43 vjeç nga...