Tag: rafineri

Tension para rafinerisë, naftëtarët e Ballshit tentojnë të futen me forcë...

Naftëtarët e Ballshit kanë tentuar të hyjnë me forcë në Uzinë në mbështetje të kolegëve të tyre që vijojnë grevën në ditën e 16...

Tensione në Ballsh/Policia hedh gaz lotsjellës për shpërndarjen e protestuesve, njërit...

Tensionohet situata në uzinën e Ballshit. Policia ka përdorur spray për shpërndarjen e naftëtarëve protestues të mbledhur aty prej orëve të para të mëngjesit. Kjo...

VIDEO/Punëtorë të Rafinerive Ballsh dhe Fier protestë për pagat, ish-deputeti: Pushteti...

Ish-deputeti Luan Baçi ka pasqyruar serish protestën dhe revolten e punonjësve të Rafinerive Ballsh dhe Fier. Baçi shprehet se muaj te tere, punonjesit janë pa...