Tag: Radhe

Rikthehet fluksi në Kapshticë, dyndje njerëzish, por kuota drejt plotësimit

Sërish fluks emigrantësh shqiptarë në Kapshticë. Mësohet se qindra qytetarë janë bllokuar në radhë në pikën kufitare të Kapshticës, për të hyrë drejt shtetit...

Nuk mjafton testi që kanë me vete, grekët u bëjnë sërish...

Rikthehen rradhët në pjesen greke të pikes kufitare të Kakavijës. Shqiptarët të pajisur me dokumente greke që shkojnë në Greqi përveç testit PCR që u...

Radhë në Kapshticë/Plotësohet kuota prej 300 personash, emigrantët shqiptarë kanë një...

Autoritetet greke kanë mbyllur sportelet e kalimit të qytetarëve në Kapshticë pas plotësimit të kuotës prej 300 personash në ditë. Mesohet se pas disa orësh...

Mbi 10 km radha në pritje, dyndje makinash për të hyrë...

Situata në Kakavijë vijon të jetë e rënduar. Me dhjetra emigrantë kanë qëndruar gjithë natën në Kakavijë pasi pikat kufitare me urdhër të palës...

VIDEO/Vazhdon situata e vështirë e emigranteve para ambasadës shqiptare në Greqi:...

Kryetari i degës së PD në Athinë, Fatmir Gjoçi, sjell realitetin e radhëve të gjata të emigranteve para ambasadës shqiptare në Athinë. Ne pamjet qe...

VIDEO/Pamjet nga ambasada shqiptare në Greqi: Emigrantët prej orësh torturohen në...

Kryetari i deges se PD ne Greqi Fatmir Gjoci ka publikuar disa pamje nga ambasada shqiptare ne Greqi. Ai denoncon radhen e madhe me...

FOTO/Rama angazhon policinë: Si do mbahet radha dhe distanca në hyrjet...

Kryeministri Edi Rama ka angazhuar forcat e policisë  per te siguruar që njerezit do te mbajne radhën dhe distancen e lejuar brenda çdo institucioni...

VIDEO/Situata në Durrës del jashtë kontrollit, banorët shtyhen në radhë për...

Mesa duket, qeveria nuk po ja del dot t’iu vijë në ndihmë qytetarëve të prekur nga tërmeti ashtu siç duhet, edhe pse vazhdimisht deklarohet...

Radhë e gjatë makinash në aksin Thumanë-Fushë Krujë

Në aksin e rrugës nacionale nga Thumana deri në Fushë Krujë, qarkullimi është vështirësuar nga trafiku i rënduar.   Prej disa orësh, radhët e automjeteve janë...

VIDEO/Radhë kilometrike makinash në Morinë, vonesa dhe në tragetin e linjës...

Është krijuar një radhë e gjatë me automjete në pikën kufitare të Morinës, në kufirin mes Kosovës dhe Shqipërisë. Radha me automjete shkon deri në...