Tag: pushimet

DETAJE/Keni paguar pushimet para izolimit? Del akti Normativ, ka rimbursim dhe...

Nëse i keni prenotuara pushimet apo udhëtimet tuaja për në verë, që në muajt e parë të vitit, atëhere kur askush nuk e dinte...

Japonia me plan konkret për të shpëtuar turizmin, mbulon gjysmën e...

Pasi pandemia goditi fort ekonomine e shume shteteve, ketu nuk mbetet prapa as turizmi, sektori qe shume shteteve iu jep te ardhura kolosale dhe...

DETAJE/Hapen ishujt për turizëm, Greqia pret vizitorë nga 15 Qershori

“Greqia pret turistë nga jashtë duke nisur prej 15 qershorit”, deklaroi kryeministri grek. Kreu i qeverisë greke tha se shumica e fluturimeve për në Greqi...

Shqiptarët shënojnë rekord të ri historik, ja shifra ekstreme që kanë...

Në gjysmën e këtij viti shqiptarët kanë shpenzuar afërsisht 700 milionë euro për udhëtime jashtë vendit, duke thyer një rekord të ri historik për...

FOTO/Si kanë zgjedhur t’i kalojnë ditët e gushtit politikanët, ku ndodhen...

Jemi në sezon pushimesh dhe duket se të gjithë, madje dhe politikanët e kanë gjetur pak kohë për veten, pavarësisht krizës që ka pushtuar...

FOTO/Jugu i kripur në çmime, por në Pogradec fatura e një...

Ka shumë destinacione te bukura në Shqipëri, padyshim Jugu do të mbetej i preferuar për shumë, por prapa nuk ngelen as vendet liqenore me...

Pushimet e Tahirit, poston videon ku i mëson zhytjen të birit

Herë pas here, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri poston video duke treguar sesi po i kalon pushimet në këtë sezon të verës, ku pjesën...

Presidenti Meta viziton vendin turistik, zbulon se ku do ti kalojë...

Kreu i Shtetit, Ilir Meta ishte sot në bashkinë e Pustecit, aty ku u çel sezoni turistik. Meta u bën thirrje turistëve të huaj dhe...

FOTO/ Luana Vjollca nis pushimet

Moderatorja e njohur dhe shumë seksi shqiptare, Luana Vjollca, ka lënë pas çdo angazhim në punë për të pushuar pak. Bukuroshja e spektaklit “Pa Limit”...