Tag: punesime

VIDEO/Gjermania kërkon punëtorë të kualifikuar, prezanton departamentin e ri për vizat

Në kuadër të përgatitjeve për ligjin e ri të migracionit që do të hyjë në fuqi më 1 mars 2020, Ministria e Punëve të...

SHIFRA/Largime masive të shqiptarëve, ja destinacionet që i tërheqin për punësim

Azilantë, studentë dhe të punësuar. Shqiptarët po gjejnë mënyra të ndryshme për t'u larguar nga vendi. Gjithnjë e më shumë po preferojnë emigrimin përmes...

Gjermania ndryshon ligjin për azil, dalin kritere të reja për ‘Duldung’

Qeveria gjermane dëshiron të ndryshojë ligjin për azil. Në veçanti të prekur janë personat që nuk kanë shanse për azil. Po cilat janë të...

FOTO/Qytetari nxjerr listën: Ja të gjithë të punësuarit nga familja e...

Një qytetar nga Dibra i ka dërguar një mesazh ish-kryeministrit Berisha, nga ku i bën me dije mënyrën sesi punësohen familjarët e deputetëve. Sipas mesazhit...

“Punësimet partiake i kushtojnë 140 milion euro Buxhetit!”

Nga JORIDA TABAKU: Punësimet partiake i kushtojne 140 milion euro Buxhetit! Ligji i parë që u amendua nga kryeministri Rama ishte pikërisht ai i Nepunesit Civil,...

Skandali, 1000 të punësuar nga Rama në kundërshtim me ligjin

Nga Gjergj Erebara Perceptimi për padrejtësi në procesin e punësimit dhe pushimeve nga puna në administratën shtetërore dhe në veçanti në atë pjesë të vogël...

Punësimet në shkelje të kodit zgjedhor, 3600 lëvizje në administratën publike,...

Gjatë fushatës zgjedhore sipas të dhënave zyrtare nga ana e organeve tatimore janë kryer rreth 3600 lëvizje të burimeve njerëzore në administratë publike në kundërshtim...

Raporti i Task Forcës: Mijëra punësime elektorale u bënë gjatë periudhës...

Në mbledhjen e pestë të Task Forcës, të mbajtur një ditë me parë, është diskutuar rreth punësimeve të bëra nga institucionet shtetërore, ministritë si...

Tiranë, Task Forca zbulon dhjetëra punësime elektorale në Ujësjellës

Zyra e zv.Kryeministres ka zbuluar dhjetëra punësime të paligjshme në shoqërinë Ujësjellës Knalizime sh.a. Tiranë. Drejtuesit e Task-Forcës ka referuar në Prokurorinë e Përgjithshme informacionin...

Shkodër, skandali me punësimet në burgje, nis hetimi për tre persona

Në datën 17.06.2017, Specialistët e Seksionit për Hetimin e Korrupsionit në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, kanë referuar materialet në Prokurori për procedim në...