Tag: pune

E FUNDIT/E zë makineria e fabrikës ku po punonte, vdes 35-vjeçari...

Një 35-vjeçar ka humbur jetën në një fabrikë prodhimi parafabrikat ne Kamëz. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 14:50. Policia bën të ditur se...

Spanja shënon ulje të viktimave, qeveria lëshon udhëzime për punonjësit që...

Qeveria e Spanjës të Shtunën përcaktoi udhëzimet e reja për njerëzit që të ktheheshin në punë duke hequr pjeserisht kufizimet, ndërsa vendi raportoi rritjen...

Kush preferohet të punojë në Gjermani, çfarë thotë ligji i ri...

Ligji i ri i migracionit të fuqisë punëtore të kualifikuar, vazhdon ta mbajë derën të mbyllur për punëtorërt me trajnime më të shkurtra se...

Ligji i ri nga 1 marsi 2020, si të aplikoni për...

Këshilltari i emigracionit nga organizata ‘Plan B’ në Esen, Blerian Kushta-shpjegon ndryshimet që do të sjellë ligji i ri i migracionit dhe procedurën për...

LAJM I FUNDIT/Aksident pranë Presidencës, 2 punëtorë të plagosur

Një aksident në punë është shënuar pranë presidencës paraditen e sotme në Tiranë. Nga informacionet e para flitet për dy punëtorë të plagosur.Aksidenti u shënua...

Një tjetër punëtor humb jetën, policia jep detajet: Ra nga shkolla...

Një person ka rënë nga lartësia dhe ka gjetur vdekjen e menjehereshme. Burime zyrtare konfirmojne se personi ka rene nga godina e një shkolle...

Sqarime për ardhjen në Gjermani, personat mbi 45 vjeç duhet të...

Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Punëve të Brendshme në Gjermani, Stephan Mayer shpjegon për DW dallimet mes ligjit të ri për fuqinë punëtore...

DW: Nga 1 Janari hyn në fuqi ligji i ri, Gjermania...

Shumë vetë nga Shqipëria e Kosova që kërkojnë një vizë pune realisht duhet të stërvisin durimin për shkak të pritjes së gjatë në ambasadat...

Pritet me sharrë gjatë punës, niset me urgjencë në Tiranë 34-vjeçari

Një tjetër person dëmtohet rëndë teksa ishte duke punuar. Sipas informacioneve të fundit, një 34-vjeçar është aksidentuar gjatë punës, teksa ishte duke punuar me...

Studimi/Sa kohë i duhet një të riu për të gjetur punë...

Statistikat tregojnë se më shumë se 700.000 vende të reja pune janë krijuar në 7 vitet e fundit në Ballkanin Perëndimor, por vetëm 4.3%...