Tag: protesta

VIDEO/Ish-deputeti pranë protestuesve ndaj ALBPETROL: Punonjësit kërkojnë pagat që u takon...

Ish-deputeti i PD, Luan Baçi ka treguar disa prej momenteve kyçe nga protesta sot ne Albpetrol, ku punonjes te administrates dhe specialiste,  kerkojne pagat,...

VIDEO/Protesta nga linjat urbane në Fier, ish-deputeti zbardh kërkesat e tyre:...

SHkodra, Korça dhe Vlora iu pergjigjen pozivitisht thirrjes per te nisur punen me transportin publik, por ka qytete qe ende jane te paqarta dhe...

Nuk rinis transporti publik, shoqatat dalin me paralajmërim për qeverinë

Shërbimi i transportit publik në vend nuk do të nisë deri në plotësimin e kërkesave që shoqatat kanë bërë ndaj qeverisë dhe ministrisë së...

Futbollisti i njohur Balloteli poston foton e Dojna Memës, mesazhi për...

I famshmi Mario Balloteli eshte solidarizuar me viktimat e përdhunimit si dhe me demonstruesit që ngritën zërin kundër ngjarjes dhe fenomenit të dhunimit seksual...

FOTO/Reperja e njohur shqiptare bëri lëmsh median e huaj, imazhet që...

Gazeta e njohur, “Daily Mail” i ka kushtuar nje artikull reperit të famshëm, Tyga, i cili ishte i pranishëm në protestat në Amerikë. Por ajo...

“Dorëheqja e Shahinit”/Ish-deputetja e PD: Nuk mund të fshihet pas shkarkimit...

Ish-deputetja Albana Vokshi mbeshtet kerkesen e te rinjve demokrate per doreheqjen e Besa Shahinit pasi protestuan para Ministrise se Arsimit. Vokshi shkruan se heshtja...

FOTO/Vrasja e amerikanit, protestuesit nuk përmbahen dhe djegin stacionin e policisë...

Një veprim i gabuar i policise dhe gjithe populli shpertheu ne revolte dhe sot e kesaj dite nuk po arrin te kontrollohet. Behet fjale per...

120 punonjës të një fasonerie në Vlorë kërkojnë pagën e luftës,...

120 punonjës të një fasonerie në Vlorë kanë protestuar në lidhje me pagën e luftës të cilët shprehen se nuk e kanë përfituar. Protestuesit janë...

VIDEO/PD sjell pamjet nga bllokimi i rrugës në Elbasan: Nuk kanë...

Partia Demokratike ka denoncuar serish me pamje bllokimin e rrugeve ne vend. Sipas pamjeve te Luciano Boçit, forcat shqiponja dhe ato rrugore kthejnë mbrapsht...

VV proteston para Gjykatës së Tiranës: Kush mbron teatrin shkon në...

7 të arrestuarit për protestën kundër shembjes së Teatrit Kombëtar do të dalin sot para gjykatës për masën e sigurisë. Mes të arrestuarve është edhe...