Tag: protesta e studenteve

VIDEO/ Provokimi i protestës së studentëve nga pedagogia amerikane

Një pedagoge amerikane ka provokuar sot studentët që nisnë një protest në mesditë para Ministrisë së Arsimit. Lory.E.Amy, profesoreshë e Studimeve Kulturore në Universitetin Georgia...

Studentët rrethojnë ministrinë e Arsimit, gurë dhe tymuese drejt zyrës së...

Studentët i janë rikthyer protestave sot në mesditë ndërsa janë grumbulluar përpara ministrisë së Arsimit duke kërkuar plotësimin e kërkesave të tyre. Studentët kanë...

Studentët kthehen në rrugë më 22 maj, ja 9 kërkesat që...

Data 22 maj do të shënojë rikthimin e studentëve në protestë kundër qeverisë Rama. Vendimi është marrë nga të gjitha universitetet e Shqipërisë. Sipas raportimeve soit...

Studentët e Korçës të vendosur, në 22 Maj para Ministrisë së...

Studentët e Universitetit "Fan Noli" në Korçë do ti bashkohen protestës kombëtare studentore të thirrur të mërkurën , 22 maj, para Ministrisë së Arsimit. Vendimi...

Studentët i rikthehen protestave, në 22 maj para Ministrisë së Arsimit

Në datën 22 Maj studentët kanë lajmëruar një tjetër protestë. Tubimi do të mbahet para Ministrisë së Arsimit në orën 12. Studentët shprehen se arsyet e...

Studentët korçarë i rikthehen protestave: Bëmë luftë për vettingun e pedagogëve...

Në Korçë studentët i janë rikthyer protestës. Bojkotuan për një orë procesin mësimor dhe u grumbulluan para Korpusit Universitar. Thonë se janë të pakënaqur me...

Meta kritikon Ligjin e Arsimit të Lartë: Vonesa e ‘Kartës së...

Presidenti Ilir Meta, në një reagim të fundit, ka kritikuar edhe njëherë Ligjin për Arsimin e Lartë, që sipas insititucionit të Presidencës, ka probleme...

Dokumenti/ Studentët bëhen gati për protestë masive, listojnë arsyet

Këshillat studentorë të 7 univeristeteve në të gjithë Shqipërinë paralajmërojnë protesta të tjera nëse nuk do të plotësohen kërkesat e studentëve. Një përfaqësi e këshillave...

Këshillat studentorë gati për rifillimin e protestave

Kur kanë kaluar rreth 2 muaj nga përfundimi i protestës së studentëve, shumë prej kërkesave të tyre mbeten të paplotësuara. Studentë nga tre universitete...

Studentët paralajmërojnë Ramën: Së shpejti një zinxhir protestash masive

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka prezatuar portalin “u-transparenca.al” ku ka premtuar se një pjesë e mirë e studentëve që kanë rezultate të...