Tag: pronat

Ekspertja shpjegon të vërtetën e skemës së kompensimit të pronave: Rama...

Ish zv/Kryeministrja dhe eksperte e ngarkuar nga kreu i PD për çështjen e pronave, Ledina Mandija ka analizuar nje problematike te rendesishme ne vend,...

Meta kthen për rishqyrtim ligjin për pronat e paluajtshme të shtetit,...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, këtë të enjte ka kthyer në Kuvend për rishqyrtim ligjin, “Për pronat e paluajtshme të shtetit”, të ndryshuar. Në arsyetimin...

EMRAT/Letërporosi nga Holanda për trafik droge, SPAK kërkon konfiskimin e pasurive...

Prokuroria e Posaçme kërkon konfiskimin e pasurive të gjashtë shtetasve, pas dyshimeve se pasuria e tyre është fituara si rrjedhojë e aktivitetit kriminal dyshohet...

Plagosje me thikë në Vlorë, të moshuarit përfshihen në sherr

Situata me rendin dhe sigurinë ne vend ka dale jashte kontrollit. Raportohet se nje plagosje  me thikë ka ndodhur në qytetin e Vlorës. Dy persona...

“Pa gjykatë Kushtetuese rrezikohet të zhduket prona”, Tabaku ngre alarmin: Ligji...

Jorida Tabaku eshte ndalur tek ligji "Per Shpronesimet", e cila sipas ish-deputetes krijon një superstrukturë nen drejtimin e kryeministrit, që ne parim,  do të...

DOKUMENTI/Zbardhet vërtetimi i pasurisë së Lulzim Berishës, Kadastra: Nuk ka asnjë...

Publikohet vërtetimi i pasurisë së Lulzim Berishës, i njohur si ish kreu i ‘Bandës së Durrësit’, i cili po i nënshtrohet verifikimit nga ana...

DENONCIMI/”Mjafton të jesh rilindas dhe bëhesh me tokë, kanë bërë kasaphanë...

Vijojnë denoncimet nga qytetaret lidhur me pronat dhe tokat në vend. Në faqen zyrtare të këtij të fundit, një qytetar shkruan se në Libofshë të...

Operacioni që çoi në arrestimin e ish-zyrtarëve në Durrës, kapet 32-vjeçari...

Arrestohet një tjetër person i shpallur në kërkim në kuadër të operacionit policor të koduar 'Rodoni', i cili  çoi në pranga ish-zyrtarë e zyrtarë...

Zbulohet skandali i Dvoranit, konflikt i interesit me gjyqet e një...

Kryetari I Komsionit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, ka një histori të gjatë në systemin gjyqësor të Shqipërisë. Një përfaqësues par excellence I...

“Rama i implikuar me tokat në Lalz”, Berisha risjell deklaratat: Prishi...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka risjellë në vemendje një fjalim të tijin të mbajtur në parlament më 22 shtator të vitit 2016 ku akuzon kryeministrin...