Tag: prokuroria

FOTO/Para drejtësisë dhe pronarët e hoteleve në Durrës që u shembën...

Mes të arrestuarëve për ndërtimet që sollën viktima në Durrës janë edhe pronarët e hotelit “Vila Palma”, i cili u shemb plotesisht nga tërmeti...

Zbulohen detaje të tjera, 18 urdhër-ndalime për tërmetin, mes tyre ish-drejtori...

Prokuroria e Durresit, pas 3 javësh nga tërmeti, ka filluar të vihet në aksion duke përgatitur urdhër-arrestet e para. Burime zyrtare konfirmojnë se fletëarrestet e...

Policia e Durrësit nis hetimet për çdo pallat, priten arrestime

Policia e Durrësit ka nisur hetimet për çdo pallat të dëmtuar, në çdo lagje të qytetit, dhe ka bërë gati dosjet për secilin ndërtim. Mësohet...

2 orë në Prokurori, Dvorani gjen kohë të ironizojë Metën: Nuk...

Ishte radha e Ardian Dvoranit të paraqitej ne Prokurori, pas padise qe presidenti i Republikës beri disa ditë më parë. Para gazetarëve, Dvorani iu pergjigj...

Shpërndanin heroinë në qytet, pranga dy vëllezërve në Elbasan

Dy vëllezër, të cilët akuzohen se shpërndanin doza të vogla heroine, janë arrestuar ditën e sotme nga policia në Elbasan. Gjatë kontrollit fizik nga policia...

Çështja ‘Babale’/Prokuroria jep pretencën dhe për ish deputetin Salianji, çfarë ndodhi...

Prokuroria ka shpallur fajtore te pandehurit per çështjen "Babale". Ajo sot ka dhënë dënimin me 3.6 vite burg për Albert Veliun, i njohur ndryshe...

“Na qoftë për hajër pastaj”, Ish-ministri tregon çfarë pritet nga hetimet...

Qeveria ka premtuar hetime dhe i ka siguruar qytetarët se do te gjenden pergjegjesit per demet pas tërmetit te 26-Nëntorit. Prokuroria nga ana tjeter...

Hetimet për tërmetet/Çela sapo merr detyrën zbarkon në Durrës, detaje nga...

Edhe pse ende nuk dihet nëse kane ne dore dosje konkrete, Prokuroria e Durrësit bënë me dije se Olsian Cela është takuar me 4...

Zbardhet kërkesa urgjente drejtuar policisë, Prokuroria e Tiranës “ngrin” shembjen e...

Një ditë pasi prokuroria e Tiranës njoftoi se ka nisur hetimet prej disa ditësh lidhur me ndërtesat e dëmtuara si pasojë e tërmetit, organi...

Nis hetimi dhe në Tiranë pas dëmtimit të ndërtesave, 3 akuzat...

Pas Prokurorisë së Durrësit, dhe Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Tiranë ka filluar hetimet ne lidhje me situaten e krijuar nga fatkeqesia natyrore. Hetimi ka si...