Tag: projekti

Projekti ku angazhohen studentët/Dalin të dhënat nga anketat e fundit, pse...

Studentët angazhohen në fushatë për reduktimin e qarkullimit të parasë fizike    Ende për një pjesë të mirë të konsumatorëve shqiptarë konsiderohet lehtësi kryerja e pagesave...

Koncensioni Milot-Fier/Ish-deputetja zbulon fituesin e paracaktuar: Ja cila është firma që...

Ish deputetja e PD-së Jorida Tabaku, ka reaguar sërish përmes një statusi në facebook lidhur koncesionin për rrugën Milot-Fier. Në postimin e saj Tabaku shkruan...

VIDEO/Çelet gara për koncesionin, Milot-Fier për 1 orë e 15 minuta...

Çelet gara për segmentin rrugor Milot-Fier, pjesë e Korridorit Adriatiko-Jonian. Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku ka dhënë detaje lidhur me këtë projekt. Segmenti Milot-Fier, pjesë...

FOTO/Ky është aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit… me pamje 3D

Ky do te jete aeroporti i Kukesit, te cilit afati per tu mbaruar i ka skaduar disa here. Por, kryeministri Edi Rama premton ende...

“Opozita dhe shoqëria civile nuk do ta lejojë”, Ish-deputeti: Banka Europiane...

Sot u publikua nje dokument qe vertetonte kerkesen per marrje kredia nga Banka Europiane e Investimeve, me kerkese te Erion Veliajt. PD e publikoi...

Moderatorja tërhiqet nga projekti i ri: Asgjë nuk duhet të jepet...

Roza Lati shprehej entuziaste për projektin e ri qe do te sillte, ku në qendër do të kishte të rinjtë. Mirëpo ende pa filluar,...

“Dhe në fatkeqësi mendojnë si të japin tendera për miqtë e...

Diten e djeshme, kryeministri Edi Rama prezantoi me projektin e rindertimit te Thumanes, per te cilin tha se do te behej me tender nderkombetar. Por,...

Pas tërmetit ndryshon dhe projektbuxheti i vitit 2020, përfshihet dhe fondi...

Qeveria do të ndryshojë projektbuxhetin e vitit të ardhshëm për financuar programin e rindërtimit nga dëmet që la pas tërmeti i 26 nëntorit. “Në buxhetin...

FOTO/Zbulohet stadiumi i ngjashëm me “Arenën Kombëtare”, ndodhet në Meksikë

E përditshmja spanjolle “As”, shkruan se stadiumi "Air Albania", i cili sapo është ndërtuar ngjason shumë me stadiumin e skuadrës meksikane të Tolukës. “Nemesio Diez”...

“Uënjsh n’b*th”/Ndërtimi i aeroportit të Kukësit, sot 1 vit nga premtimi...

Të gjithëve na kujtohet premtimi i radhës i kryeministrit Edi Rama 31 tetorin e kaluar, kur u premtoi kukësianëve  ndërtimin e aeroportit të Kukësit. Kryeministri...