Tag: programi

Romeo dhe Donald Veshaj me një projekt të ri, zëvendësojnë Bora...

Romeo dhe Donald Veshaj do të shfaqen në një format ndryshe nga ‘Treshat’. Burime pranë “News31” zbulojnë se vëllezërit janë gati të rikthehen në ekran...

Zbulohet sistemi i ri që komunikojnë bandat, gazetari shqiptar siguron informacione:...

Kriminelet janë duke përdorur një sistem të sigurt të mesazheve në telefon celular që nuk mund të hakohet nga policia. Kriminelët që operojnë në Mbretërinë...

PROGRAMI/Matura shtetërore, hiqen pyetjet mbi temat e zhvilluara pas muajit mars

Testet e maturës shtetërore nuk do të përmbajnë pyetje mbi tema të zhvilluara pas muajit mars, që nga mbyllja e shkollave për shkak të...

Hakohen lehtësisht video takimet në Zoom, aplikacioni përdoret dhe në Shqipëri...

Hakera të ndryshëm kanë rrembyer video takimet në Zoom dhe u janë shfaqur fëmijëve në ekrane me perversitete dhe racizëm. Një fenomen që po...

DETAJE/Reforma zgjedhore, këto janë 16 propozimet e Partisë Demokratike

Sot u mbajt tryeza e radhës për Reformën Zgjedhore me praninë e OSBE-së. Partia Demokratike iu përgjigj ftesës me një grup teknikësh, duke iu...

E PLOTE/”Ia kemi dorëzuar Edi Ramës”, çfarë përmban platforma e opozitës...

Reforma zgjedhore ishte e vetmja pikë që bëri bashkë në tryezë diskutimi, opozite dhe mazhorance. Por pavaresisht kesaj, opozita u largua nga tryeza pasi...

Spiropali sulmon programin e PD, deputetja i përgjigjet: Tik tak zonja...

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, njëherësh zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali ka reaguar menjëherë fill pas prezantimit të programit ekonomik të Partisë...

Programi i ekonomisë, ish-ministri: Dakord me Bashën, do ta votoj sapo...

Ish-ministri Ylli Manjani ka reaguar pas prezantimit të programit ekonomik të PD nga kreu i saj Lulzim Basha. Manjani është dakord me programin, teksa shton...

Kritikuan presidentin, Erdogan urdhëron pezullimin e programeve televizive në Turqi

Mbikqyrësi televiziv i Turqisë ka urdhëruar pezullimin e një programi televiziv në Halk TV për pesë episode radhazi, ndërkohë që ka vendosur për një...

Nga Portokalli në ”B.E Caffe”, Bes Kallaku zbulon detajet e programit...

Askush nuk e kishte menduar se do ta shihte Bes Kallakun të moderonte një program të tijën, i shoqëruar dhe nga 2 miqtë e...