Tag: procedime

Ndërtime të paligjshme, procedohen 7 persona në Durrës

Policia ne Durres ka proceduar në gjëndje të lirë 7 shtetas, për veprat penale "Ndërtim i paligjshëm" dhe "Ndotja e ajrit". Kjo vjen pas kontrolleve...

Disa të arrestuar dhe të ndëshkuar në Tiranë, policia jep detajet

Strukturat e Policisëkanë vijuar punën për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Gjatë 24 orëve të fundit janë vënë në pranga 3 shtetas, njëri prej...

Berber, bar-kafe apo aktivitete të paligjshme, policia kap mat shkelësit e...

Policia ka gjobitur pesë shtetas pasi kanë shkel masat kufizuese të koronavirusit. Policia ka kapur mat këta shtetas të cilët dhe pse në karantinë...

DETAJE/Tifozët nuk ‘disiplinohen’, disa të proceduar pas derbit në Air Albania

11 të proceduar, ndër ta dy të arrestuar për shkatërrim të pronës, prishje të rendit e qetësisë dhe hedhje të sendeve të forta në...

“Kontrollet do të vazhdojnë”, Policia paralajmëron për festat e fundvitit: Jo...

Policia ka vujuar me zbatimin e  masave për parandalimin e hedhjes në treg të lëndëve piroteknike, fishekzjarrëve dhe përdorimit civil, që rrezikojnë sigurinë publike,...

Përplasja me IKMT-në pas njoftimit për prishje ndërtesash, policia “ndëshkon” banorët...

Pas incidentit të ndodhur dje, ku IKMT-ja provokoi banorët e Unazës me njoftimin për prishjen e ndërtesave, policia ka proceduar disa persona pasi këta...

DETAJE/Procedohen 3 inspektorë të IMT në Durrës, nën hetim për pastrim...

Tre inspektorë të Mbrojtjes së Territorit në Bashkinë Durrës po hetohet ne gjendje te lire për veprën penale “Shpërdorimi i detyrës”. Po kështu, është...

DETAJE/Dhuna masive në derbin kryeqytetas, policia procedon disa persona, 1 i...

Pas përplasjeve gjatë ndeshjes së mbrëmjes, policia ka proceduar 9 tifozë. Ata janë proceduar për aktet e dhunës gjatë ndeshjes së futbollit Tirana-Partizani, zhvilluar...

Aksion në Dibër, procedohen ish-zyrtarët e Aluiznit, në hetim dhe 4...

Janë proceduar penalisht me akuzën për shpërdorim detyre ish-drejtori dhe ish-përgjegjësi i ALUIZNI-t në Dibër. Lufta kundër informalitetit ka vënë në pranga në Drejtorinë...

Policia jep detajet, ja plazhet që u liruan nga zaptimi: Procedim...

Policia e Shtetit ka njoftuar këtë të hënë se vijon operacioni për lirimin e hapësirave publike nëpër plazhet e Shqipërisë. Autoritetet njoftojnë gjithashtu se...