Tag: procedime

DETAJE/Pesë të arrestuar në Durrës, dalin detajet: Nga kultivimi i drogës...

Gjatë 24 orëve të fundit Policia e qarkut Durrës ka arrestuar në flagrancë 5 shtetas, ka proceduar penalisht 3 dhe ka shpallur në kërkim...

Procedohen dy persona në Durrës, IKMT gjobë të majmë njërit prej...

Policia dhe IKMT kane shtuar kontrolle në të gjithë qarkun e Durrësit dhe kane proceduar penalisht 2 shtetas, për veprat penale "Shpërdorimi i tokës" dhe...

Aksion në plazhin e Durrësit, procedohen tre persona

Vijon operacioni kundër zaptimit të pronës publike  Policia e Durrësit ka shtuar kontrolle të shtuara në zonën bregdetare. Procedohen penalisht 3 shtetas. Specialistët për Hetimin e...

VIDEO/Pesë shtetas procedohen nga policia në Durrës, zbardhen një sër akuzash

Policia ka zbatuar planin e masave për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e krimeve mjedisore, ndotjes akustike dhe krimeve ndaj pronës. Si rezultat i kontrolleve janë...

Tensionet e forta në Velipojë, në hetim 6 të afërm të...

Gjashtë persona do të jenë në procedim penal pasi akuzohen se kanë kundërshtuar punonjësit që kryenin një detyrë. Procedimi penal është ndaj pjesëtarë të fisit...

VIDEO/Gërryen shtratin e lumit Mat dhe marrin zhavorrin, gjoba dhe procedim...

Kontrollet nga policia kane vijuar dhe pergjate lumit Mat. Burime nga policia njoftojne per procedim penal dhe gjoba te larta. Sipas policise, dy persona jane...

Protesta për shembjen e Teatrit, procedime të tjera për artistët, mes...

Në protestën e djeshme morën pjesë grupe të ndryshme nga shoqëria civile, qytetarë si dhe anëtarë të opozitës. Ditën e sotme bëhet e ditur se...

Ndërtime të paligjshme, procedohen 7 persona në Durrës

Policia ne Durres ka proceduar në gjëndje të lirë 7 shtetas, për veprat penale "Ndërtim i paligjshëm" dhe "Ndotja e ajrit". Kjo vjen pas kontrolleve...

Disa të arrestuar dhe të ndëshkuar në Tiranë, policia jep detajet

Strukturat e Policisëkanë vijuar punën për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Gjatë 24 orëve të fundit janë vënë në pranga 3 shtetas, njëri prej...

Berber, bar-kafe apo aktivitete të paligjshme, policia kap mat shkelësit e...

Policia ka gjobitur pesë shtetas pasi kanë shkel masat kufizuese të koronavirusit. Policia ka kapur mat këta shtetas të cilët dhe pse në karantinë...