Tag: procedime

DETAJE/Operacion policor në Fier, sekuestrohen makina e drogë, tre në pranga

Tre te rinj perfunduan ne pranga pas nje operacioni policor ne Fier, ku gjate kontrolleve u sekuestruan tre makina e droge. Gjithashtu jane proceduar penalisht...

Shqiptarët nuk heqin dorë nga zakonet dhe dasmat, gjobiten pronarë lokalesh...

Policia e Tiranës po vijon me gjobat në varësi të kufizimeve të vendosura në kuadër të situatës së Covid-19. Mësohet se janë ndëshkuar me gjobë...

Krim mjedisor, policia ndëshkon një person në Durrës

Strukturat e Policisë vijojnë operacionet kundër krimeve mjedisore. Burimet nga policia bejne me dije se eshte proceduar penalisht 1 shtetas, për veprën penale "Ndotja...

Protestuan kundër mbylljes së club-ve, procedohen penalisht 12 persona

Policia ka proceduar penalisht 12 persona të identifikuar si organizatorët e protestës së djeshme (20 korrik), ku muzikantë, pronarë lokalesh e profesionistë tubuan para...

DETAJE/Pesë të arrestuar në Durrës, dalin detajet: Nga kultivimi i drogës...

Gjatë 24 orëve të fundit Policia e qarkut Durrës ka arrestuar në flagrancë 5 shtetas, ka proceduar penalisht 3 dhe ka shpallur në kërkim...

Procedohen dy persona në Durrës, IKMT gjobë të majmë njërit prej...

Policia dhe IKMT kane shtuar kontrolle në të gjithë qarkun e Durrësit dhe kane proceduar penalisht 2 shtetas, për veprat penale "Shpërdorimi i tokës" dhe...

Aksion në plazhin e Durrësit, procedohen tre persona

Vijon operacioni kundër zaptimit të pronës publike  Policia e Durrësit ka shtuar kontrolle të shtuara në zonën bregdetare. Procedohen penalisht 3 shtetas. Specialistët për Hetimin e...

VIDEO/Pesë shtetas procedohen nga policia në Durrës, zbardhen një sër akuzash

Policia ka zbatuar planin e masave për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e krimeve mjedisore, ndotjes akustike dhe krimeve ndaj pronës. Si rezultat i kontrolleve janë...

Tensionet e forta në Velipojë, në hetim 6 të afërm të...

Gjashtë persona do të jenë në procedim penal pasi akuzohen se kanë kundërshtuar punonjësit që kryenin një detyrë. Procedimi penal është ndaj pjesëtarë të fisit...

VIDEO/Gërryen shtratin e lumit Mat dhe marrin zhavorrin, gjoba dhe procedim...

Kontrollet nga policia kane vijuar dhe pergjate lumit Mat. Burime nga policia njoftojne per procedim penal dhe gjoba te larta. Sipas policise, dy persona jane...