Tag: PRITJE

Mbi 10 km radha në pritje, dyndje makinash për të hyrë...

Situata në Kakavijë vijon të jetë e rënduar. Me dhjetra emigrantë kanë qëndruar gjithë natën në Kakavijë pasi pikat kufitare me urdhër të palës...

VIDEO/Vazhdon situata e vështirë e emigranteve para ambasadës shqiptare në Greqi:...

Kryetari i degës së PD në Athinë, Fatmir Gjoçi, sjell realitetin e radhëve të gjata të emigranteve para ambasadës shqiptare në Athinë. Ne pamjet qe...

VIDEO/Pamjet nga ambasada shqiptare në Greqi: Emigrantët prej orësh torturohen në...

Kryetari i deges se PD ne Greqi Fatmir Gjoci ka publikuar disa pamje nga ambasada shqiptare ne Greqi. Ai denoncon radhen e madhe me...

VIDEO/Basha rrugës për në Durrës, kryedemokrati tregon çfarë e pret në...

Lideri demokrat Lulzim Basha do të zbarkojë pasditen e sotme në Durrës ku pritet të bëhen mbi 200 anëtarësime të reja në Partinë Demokratike. Edhe...

FOTO-VIDEO/Edi Rama pritet me dron në Vlorë/”Mjaft i zgjodhi mafia dhe...

Të pranishmëve në takimin e kryeministrit Edi Rama dhe ministrave të qeverisë në zonën e Orikumit në Vlorë, i ka tërhequr vëmendjen një mjet...

FOTO GALERI/ Rinas, udhëtarët prej më se 5 orësh në pritje...

Është kthyer në “modë” tallja që kompanitë e fluturimeve ju bëjnë udhëtarëve që nisen nga Aeroporti “Nënë Tereza” i Rinasit. Në mënyrë të përsëritur,...

VIDEO & PROTESTE/ Habilajt, Tahiri dhe Balili “presin” Edi Ramën në...

Mbledhja e dy qeverive të Shqipërisë dhe të Maqedonisë në Pogradec pritet me protesta nga qytetarët. Dhjetëra qytetarë me pankarta në duar dhe me...

FOTO GALERI/ Meta pritje për Ditën e Pavarësisë: Të konsolidohet demokracia,...

Data e 28 Nëntorit është festa më përbashkuese për shqiptarët. Kështu deklaroi Presidenti Ilir Meta në pritjen e organizuar në Pallatin e Brigadave në...

Programi për ceremonitë e 28 Nëntorit: 21 të shtëna të artilerisë...

Nga Protokolli i Shtetit me rastin e 28 Nëntorit, Ditës së Flamurit është programuar mbajtja e një sërë aktivitetesh, të cilat do të zhvillohen...

Basha pret delegatët e OSBE-ODIHR: Antimafia konfirmoi shitblerjen e votës me...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në një takim kreun e delegacionit të vëzhguesve të OSBE-ODHIR për zgjedhjet parlamentare të Qershorit 2017, Peter...