Tag: president

Pas ambasadës amerikane reagon Presidenca: Mjaft më “Rule of Embassy”, është...

Presidenti Ilir Meta ka reaguar menjëherë pas reagimit të ambasadës amerikane, e cila propozoi që palët t'i drejtoheshin Komisionit të Venecias për të zgjidhur...

Seancë e posaçme, Rama mbledh Kuvendin vetëm për shkarkimin e Metës

Kuvendi do të mblidhet sërish ditën e sotme për të vijuar me procedurat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet...

“Nuk e kam zakon por do i nxjerrim”, Meta tregon mesazhin...

Presidenti Ilir Meta ka treguar si kurre me pare  në konferencën për shtyp dhe një mesazh të kryeministrit Edi Rama drejtuar atij. Sipas Kreut të...

Takime intesive në Presidencë, kë priti Meta në zyrën e tij...

Presidenti Meta ka zhvilluar një sër takimesh ditën e sotme, të gjitha këto lidhur me zhvillimet e fundit politike në vend. Presidenti  u fut në...

VIDEO/Trump çel zyrtarisht fushatën, kandidon për një mandat të dytë

Presidenti Trump kërkon një mandat të dytë për President. Ka mbetur dhe pak kohë deri në përfundim të mandatit të parë, por Trump e...

FOTO/Suprizojnë shqiptarët! Në Maqedoninë e Veriut kanë votuar Sali Berishën për...

Presidenti i ri i Maqedonisë së Veriut, u zgjodh kandidati i koalicionit qeverisës, LSDM-BDI, Stevo Pendarovski. Por teksa po bëhej numërimi i votave, ka patur...

FOTO/Besi për President? Aktori jep sinjale për të kandiduar

Presidenti i Ukrainës është një Komedian, i cili la prapa kandidatin e tij duke rrëmbyer më shumë se 70% të votave. Volodymur Zelenskiy, ndonëse ka...

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut, 3 kandidatë në garë

Tre kandidatë janë zyrtarizuar deri më tani për zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut. LSDM e Zoran Zaev dhe BDI e Ali Ahmetit do...

Një aktor humori garon për President, emri i tij kryeson sondazhet

Aktori i humorit Volodymyr Zelenskiy ia ka arritur të rrëmbejë zemrat e të gjithëve në Ukrainë, dhe kjo jo vetëm se ai është një...

Grabiten rreth 1 milionë dollarë në shtëpinë e presidentit

Gati 1 milionë dollarë kesh janë grabitur në një valixhe në pronësi të ish-presidentit të Zimbabve, Robert Mugabe. Sipas dokumenteve të gjykatës, Mugabe e kishte...