Tag: presidenca

Fakte reja tronditese per grushtin e shtetit, lajmeron Presidenca

Presidenca lajmeron per fakte te tjera tronditese ne lidhje me grushtin e shtetit, sipas tyre qe po ndodh ne Shqiperi. Eshte lajmeruar nje tjetrt...

“Nga faktet e reja do harrohet dhe dosja 184”, Blushi paralajmëron...

Vazhdojnë polemikat mes presidences dhe mazhorances me reagime ne rrjete sociale. Në kundërpërgjigje ndaj reagimit te deputetit Ulsi Manja, zëdhënësi i Presidentit Tedi Blushi, ka...

“Bëni durim”, Zëdhënësi i Metës me paralajmërim të fortë për shpërndarjen...

Presidenca ne dy ditet e fundit eshte treguar e ashper me qeverine, fokusuar ketu tek sistemi ligjor dhe i drejtesise. Presidenca, sot i eshtë përgjigjur...

‘Pra, kap çfarë të kapësh’, Blushi tregon lëvizjen e Metës: Ligji...

Presidenti i Republikës Ilir Meta paralajmëron një bashkëbisedime me gazetarët pas miratimit të ndryshimeve në ligjin për Gjykatën Kushtetuese. Në një postim në “Facebook”, zëdhënësi...

Marrja e Presidencës së OSBE-së, ish-ministri: Kam arsye personale të ndjehem...

Nga Besnik Mustafaj Marrja e Presidences se OSBE-se shenon pa dyshim nje afirmim me rendesi te Shqiperise si kontributore ne marredheniet nderkombetare. Si shqiptar deshiroj...

‘Venecia’ në Tiranë pas kërkesës së Kuvendit, Presidenca shumë pozitive: Jeni...

Presidenca si gjithmone e pershendet zbarkimin e delegacionit të Komisionit të Venecias në Shqipëri pas kërkesës së Kuvendit për të dhënë një opinion lidhur...

EMRAT/Vakancat pas shkarkimit të Muçit, Presidenti shpall kandidatët për Gjykatën Kushtetuese

Presidenca ka shpallur listën e aplikantëve për vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese, mbetur pas shkarkimit nga KPA e gjyqtarit Besnik Muçi. Bëhet fjalë për një...

“Nëse ndiqem penalisht, bllokohet funksionimi i KED”, Presidenca-Dvoranit: Zëvendësi ushtron funksionet...

Presidenca eshte ndalur sërish sot ndaj deklaratave të Kreut të KED, Ardian Dvorani, bërë një ditë më parë nga Prokuroria e Tiranës. Zëdhënësit i Presidentit,...

Presidenca i përgjigjet Dvoranit: Nga një dhunues me dashje i Kushtetutës...

Presidenca ka reaguar menjëherë pas komenteve të kreut të KED-së Ardian Dvorani, i cili pas pyetjes ne Prokurori nuk harroi te ironizonte kreun e...

VIDEO/Rama me këmbët mbi tavolinë, Shqipëria merr kryesimin e OSBE, Pollo...

Me dy kembe në tavolinë, kryeministri Edi Rama njoftoi plot zell se do të marrë detyrën e “Chief-in-Office”, drejtues për një vit, periudhë që Shqipëria...