Tag: premtimi

Basha vlerëson Kosovën për përballimin e pandemisë, premtimi para Hotit

Kreu i PD, Lulzim Basha ka nisur sot një vizitë zyrtare në Kosovë, me ftesë të kryeministrit Avdullah Hoti. Në një konferencë të përbashkët për...

“Turp për BE”, Rama tani kthehet në ‘avokat’ të Kosovës: Vuçiç...

Kryeministri Edi Rama në konferencën e përbashkët të mbajtur ditën e sotme me kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti u shpreh se Bashkimi Evropian nuk...

“Me zë dhe figurë”, Ish-deputeti fakton mashtrimin e Ramës: Mungesa e...

Ish-deputeti Agron Shehaj sjell serish ne vemendje nje premtim te pambajtur te Kryeministrit Edi Rama, sa i takon paketes se trete ekonomike. Duke e risjelle...

Premtimi i Bashës për Teatrin/Fuga: Interesante ideja për ta ribërë, por...

Akademiku dhe Profesori Artan Fuga ka komentuar premtimin e Bashës për ta ribërë Teatrin Kombëtar siç ishte para se të shembej, kur PD të...

VIDEO/Rindërtimi nga pasojat e tërmetit, Rama u kërkon qytetarëve sërish të...

Kanë kaluar disa muaj nga tragjedia qe goditi Shqipèrinë me tërmetin fatal të 26 Nëntorit. Ka ende banorë që qendrojnë jashtë dhe nuk kanë siguruar...

VIDEO/Prova që Veliaj vë në dyshim autoritetin e Ramës, PD nxjerr...

Partia Demokratike ka kapur në veçanti një aspekt midis kryeministrit  Edi Rama dhe kryebashkiakut Erion Veliaj, e cila mesa duket mund "te prishe" marrëdhënien...

Erdogan: Si vëllezër turq do të ndërtojmë 500 njësi banimi në...

Presidenti i Truqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka deklaruar do të ndërtojë 500 banesa për banorët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri. "Shpresojmë...

LIVE/Basha me premtimin e madh: Pagën minimale do të bëjmë 400...

Kryetari i PD-së Lulzim Bashës është duke mbajtur një fjalim në Kongresin e Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Shqipërisë. Basha ka premtuar se sapo të vijë...

Basha i qartë me programin: Do heqim traun e Rrugës së...

I ndodhur në vende të ndryshme të Shqipërisë, lideri demokrat ndaloi në Kukës per tu takuar nga afër me banorë të zonës. Një ndër premtimet...

“Premtoi 3 urat në Zall Bastar”, Malltezi-Veliajt: Vodhe milionat dhe tregon...

Anëtari i Kryesisë së PD, Jamarbër Malltezi është ndalur tek investimet e munguara të Bashkisë në Tiranë duke treguar “sukseset” e vërteta të  kryebashkiakut...