Tag: prefekti

Shkarkohet prefekti i Shkodrës, Lleshaj emëron të besuarin e tij

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka njoftuar se është shkarkuar prefekti i Shkodrës dhe në vendin e tij është emëruar zv. ministri i Brendshëm,...

Prefekti i Shkodrës letër presidentit, ja për çfarë e njofton

Prefekti i Qarkut të Shkodrës, Çesk Millja i është drejtuar me një shkresë zyrtare Kreut të Shtetit, Ilir Meta, përmes së cilës e vë...

“Jeni në gjumë”, prefekti nis aksionin në Shkodër, ja me kë...

Prefekti Valdrin Pjetri ka nisur operacionin ‘fshesa’ në Shkodër. Ai ka prezantuar ditën e sotme drejtorin e ri të Postës Shqiptare, që është edhe...

Lleshaj gati prefektin e ri në Shkodër, kërkon bashkëpunimin e qytetarëve:...

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka gati prefektin e ri të Shkodrës. Ai ka prezantuar prefektin i cili është Valdrin Pjetri. Kujtojmë se Shkodra...

LSI kërkon shkarkimin e prefektit të Beratit, të ndiqet edhe penalisht

ëvizja Socialiste për Integrim i ka kërkuar kryeministrit Edi Rama të shkarkojë prefektin e qarkut të Beratit. Në një deklaratë për mediat, deputeti Nasip...

FOTO/Aksidentohet prefekti i Korçës, në gjendje të dehur nis sherrin me...

Prefekti i qarkut të Korçës, Dhori Spirollari është aksidentuar me makinë në fshatin Vashtëmi të Korçës, në aksin nacional Korçë-Pogradec. Shkak për aksidentin nuk është...

GARANCIA/ Policia e arrestoi, gjykata liron ish-prefektin e Fierit

Gjykata e Tiranës ka vendosur të lejë të lirë ish-prefektin e Fierit, Bujar Hasaj. I arrestuar 3 ditë më parë nga Policia e Tiranës...

Kukës, prefekti tenton të blejë votat, qytetari e dorëzon në Prokurori

Prefekti i Kukësit Liman Morina është kallëzuar në Prokurorinë e rrethit Kukës, pasi dyshohet se ka konsumuar në zyrën e tij, veprën penale të...