Tag: politikane

VIDEO/Pamje që po bëjnë xhiron e botës, shihni arratisjen spektakolare të...

Një politikane e njohur në Kolumbi ka bere një arratisje spektakolare, e cila ka rrëmbyer vëmendjen e mediave të huaja. Bëhet fjalë për Aida...

FOTO/Deputetja Hajdari “e shqetësuar” nga klasa politike, ja çfarë e ka...

Deputeten Rudina Hajdari e ka “shqetësuar” këtë ditë prania dhe ekzistenca e shumë politikanëve të cilët kanë kaluar disa vite në këtë profesion dhe ...

Deputetja Hajdari “kritikon” politikanët: Urojnë 4 Korrikun pa gdhirë ende në...

Deputetja Rudina Hajdari ka gjetur pak kohë të ironizojë politikanët shqiptarë, pas urimeve të tyre për Ditën e Pavarësisë së Amerikës. Me anë të një...

Tre herë më larg standardit të BE-së, ISP: Politikanët në Shqipëri...

Instituti i Studimeve Politike ka publikuar këtë të premte të ditës Botërore të Lirisë së Shtypit një grafik që tregon “rezultatet” e Shqipërisë në...

Politika uron Krishtlindjet, ja thirrjet dhe mesazhet e tyre

Urimet për Krishtlindjen kanë qënë të shumta, e këtu i janë bashkangjitur dhe politikanët.  Ndryshe nga Kisha Katolike që nuk pret vizita zyrtare nga politikanët,...

Mazhoranca ‘i trembet’ vettingut në politikë, rrëzon propozimin e PD

Pas shumë debatave dhe tensioneve, qeveria sërish është tërhequr nga propozimi i PD për vetting të politikanëve. Parlamenti e ka rrëzuar sot draftin e Partisë...

“Janë gay po e fshehin”, biznesmeni shqiptar nxjerr zbuluar politikanët

Mbrëmjen e djeshme në “Zonë e Lirë” ka qenë i ftuar biznesmeni i njohur shqiptar, Elton Ilirjani, i cili e ka pranuar publikisht se...

Shifra alarmante në Meksikë, 175 politikanë të vrarë në një vit

itin a kaluar janë vrarë 175 politikanë në Meksikë, sipas një analize për rrezikshmërinë nga kompania “Etellekt”. “Një numër total praj 175 politikanësh është vrarë...

VIDEO/A duhet vetting për pasuritë e politikanëve?Përgjigjen vetë politikanët

A duhet vetting për pasuritë e politikanëve? Kjo është një pyetje që vetë politikanët nuk kanë fort dëshirë t’i përgjigjen. Pas kameras, përfaqësues të...

Fatmir Xhafajt “i shtohet oreksi”: Vetting edhe për politikanët, unë...

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka paralajmëruar të gjithë politikanët, se shumë shpejt do t’i nënshtrohen procesit të Vetting-ut. Xhafaj deklaroi se të parët...