Tag: pezullohet

E FUNDIT/Pezullohet nga detyra kreu i task forcës “Forca e Ligjit”

Pezullohet nga detyra Artan Shkëmbi, drejtor në Drejtorinë Qendrore, në departamentin e Policisë Kriminale në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit. Artan Shkëmbi ishte...

‘Ndalo o i korruptuar!’/Pezullohet polici në Kakavijë, qytetarët rrethuan makinën që...

Ndërsa situata sa vjen e rëndohet në Kakavijë, ku qytetarët kanë tre ditë që presin në radhë për të bërë tamponin si kusht për...

Përdhunimi i vajzës/Pas arrestimit, Ardi Veliu përjashton shefin e Policisë

Përjashtohet nga radhët e Policisë së Shtetit shefi i Stacionit Policor Fushë Arrëz, Izmir Duraku, për të cilin bëri denoncim vajza e rritur në...

“Albpetrol ndërpret punën”, Ministrja Balluku: Depozitat plot, s’kemi ku çojmë naftën

Nxjerrja e naftës nga kompania shtetërore Albpetrol ndërpritet, njoftoi ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku, pasi depozitat janë plotë. Pezullimi do të vazhdojë...

Kokainë në banane/Gjykata e Posaçme e Apelit pezullon shqyrtimin për Arbër...

Gjykata e Posaçme e Apelit pezullon shqyrtimin e ankimit të Arber Çekaj, pronari i firmës “Arbri Garden”, ku u sekuestrua kontejneri me 613 kg...

Tolerime për lejet e makinave, pezullohet nga detyra Shefi i Qarkullimit...

Shefi i Qarkullimit Rrugor të Tiranës, Erion Ahmetaj, është pezulluar nga detyra, pasi dyshohet për shkelje gjatë ditëve të fundit, kur Shqipëria është shndërruar...

KLGJ pezullon punën e gjykatave në Tiranë, Durrës dhe Lezhë: Të...

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka vendosur të pezullojë punën në të gjitha gjykatat e tre qarqeve, në të cilët është shpallur gjendja e jashtëzakonshme,...

Rama ndërmerr një tjetër vendim për Valdrin Pjetrin

Konstituimi i këshillit bashkiak të Shkodrës është pezulluar dhe gjithashtu dhe  betimi i kryetarit të ri të bashkisë, Valdrin Pjetri. Kjo vjen një ditë...

VIDEO/I hodhi bojë rektorit të Universitetit, studenten në Shkodër e ndëshkojnë...

Studentja Pranvera Paci është dënuar pas veprimit të saj ndaj rektorit të shkollës në  Shkodër. Bëhet fjalë për ngjarjen e bujshme të ndodhur pak ditë...

Denoncoi drejtorin e burgut të Rrogozhinës për korrupsion, pezullohet nga detyra...

Pezullohet nga detyra Specialisti i Informacionit në burgun e Rrogozhinës Qemal Koxha. Ky pezullim ka ardhur menjëherë pasi ky i fundit ka denoncuar për korrupsion...